با هدف تامین آرامش و رفاه مردم صنوف آلاینده در شهرستان شوط ساماندهی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با اشاره به مشکل بهداشت روانی مردم و سلامتی آنها در شهر با وجود صنوف آلاینده گفت: شکایت روزافزون مردم، درهم ریختگی مبلمان شهری، سد معبر ناشی از انجام امورات کارگاهی و همچنین مشکلات ترافیکی می طلبد تا طرح جابجایی صنوف آلاینده در اسرع وقت و با دقت کامل به اجرا درآید.
 وی خاطرنشان کرد: هدف ما از انتقال صنوف به خارج از شهرها این است که ترافیک شهری را کاهش دهیم و میزان آلایندگی بعضی از فعالیت ها در شهر کم شود.
 عبدالهی اصل با بیان اینکه جوانان ما بخاطر نرخ بالای سرقفلی و اجاره مغازه توان انجام چنین کارهایی را ندارند، اضافه کرد: با افزایش صنوف مورد نیاز شهرستان و تجمیع صنوف آلاینده می توان به اشتغالزایی شهرستان هم کمک کرد.
فرماندار شهرستان شوط گفت: انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر، در دستور کار ادارات مرتبط قرار گیرد و کارشناسان مربوطه با کارشناسی مجدد و با توجه به طرح تفضیلی شهردر کمترین زمان ممکن محل مناسب را انتخاب و نمایی از نرم افزار صنوف آلاینده شهرستان را طراحی نمایند.
عبدالهی اصل تاکید کرد :اداره صنعت ومعدن و تجارت  و مجمع امور صنفی نیز آمار صنوف موجود شهرستان را استخراج و در اختیار شهرداری گذاشته و اعضای جلسه همکاری لازم در حوزه تخصصی خود با شهرداری را داشته باشند.

فرماندار شهرستان شوط گفت:بجهت آرامش و رفاه مردم صنوف آلاینده در شهرستان شوط با مشخص نمودن مکان مشخص ساماندهی می شوند