جلسه انجمن مشورتی زنان شهرستان شوط

جلسه انجمن مشورتی زنان شهرستان شوط با محوریت نقش زنان در عرصه فعالیت های اجتماعی،سیاسی و اقتصادی در جامعه با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط،

حسن عبدالهی اصل فرماندار در جلسه مجمع مشورتی زنان شهرستان شوط گفت: رویکرد این مجمع توجه به مشارکت بانوان در عرصه های مختلف ، توجه به  بخش سلامت و کارآفرینی در مشاغل مختلف می باشد.

وی گفت: نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می دهند و این مجمع زمینه حضور واقعی و ملموس زنان را در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها فراهم می سازد.

فرماندار شوط خاطر نشان کرد: صداقت و استمرار در پیگیری مسایل از ویژگی های مثبت بانوان است، ایجاد خودباوری در زنان یکی از مهمترین راه های افزایش مشارکت آنان در جامعه است.

عبدالهی اصل انتظار خود از انجمن مشورتی زنان را در قدم برداشتن در مسیر توانمند سازی زنان در حوزه های مختلف ذکر کرد و تصریح نمود : زمانی که زنان توانمندی داشته باشیم ، مطمئنا خانواده و جامعه ای توانمندی نیز خواهیم داشت.

فرماندار شوط افزود: پارلمان مشورتی زنان می تواند با ایجاد شبکه ای منسجم از سازمانهای غیردولتی  و با همکاری ادارات شهرستان شوط به تقویت بنیان فکری و مدیریتی این پارلمان و پیشبرد اهداف ملی و محلی این حوزه بپردازد.

وی با اشاره به بحث اشتغال زایی بانوان در جامعه اذعان داشت: کماکان بخشی عمده از دغدغه های زنان بحث اشتغال بوده و در راستای این امر باید زمینه سازی لازم از جمله پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و حمایت از زنان کارآفرین و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به موضوع تکریم ارباب رجوع در حوزه بانوان در دستگاه قضایی گفت: کرامت زنان از آرمان‌های نظام انقلاب اسلامی است و استفاده از  ظرفیت زنان مشاور و قاضی در شورای حل اختلاف جهت پاسخ گویی به اختلافات زنان و نهاد خانواده لازم بوده و بایستی دراین مورد تمهیداتی توسط نهاد مربوطه اندیشیده شود.

در این جلسه بانوان شهرستان مشکلات و راهکارهای ارتقای مشارکت در عرصه های مختلف را مطرح کردند.