💢رییس دادگستری شهرستان شوط با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری هرگونه مراسم جمعی بویژه مراسم عروسی و ختم هشدار داد.

رییس دادگستری شهرستان شوط با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری هرگونه مراسم جمعی بویژه مراسم عروسی و ختم هشدار داد.

رییس دادگستری شهرستان شوط با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به برگزاری هرگونه مراسم جمعی بویژه مراسم عروسی و ختم هشدار داد.

رییس دادگستری شهرستان شوط در این اطلاعیه تاکید کرد : مهم ترین عامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا شرکت در مراسمات عقد و عروسی و ترحیم در سالن های پذیرایی و مراسم خانگی است و به همین خاطر هر گونه برگزاری مراسم تا زمان عادی شدن شرایط و اعلام رسمی ستاد مبارزه با کرونا در این شهرستان ممنوع است.

حجت الاسلام والمسلیمن عباس نژاد عنوان کرد:  بر اساس مصوبه کمیته مقابله با پیشگیری بیماری کرونا و شورای تامین شهرستان ، برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و ترحیم و مجالس خانگی به هر نحو تا اطلاع ثانوی به کلی ممنوع می باشد و برگزار کنندگان این مراسم به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم تعزیرات) تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

 وی تاکید کرد : در صورت تخلف و سرایت بیماری در هر مجلسی که برخلاف مصوبات برگزار شود مقصرین به استناد مواد ۴۹۲ و ۴۹۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ تحت تعقیب قرار گرفته و محکوم به پرداخت هرگونه خسارت جانی و مالی اعم از دیه و هزینه های درمان به افراد مبتلا ، خواهند شد.

بر اساس این اطلاعیه ، مامورین نیروی انتطامی شهرستان موظف هستند تا علاوه بر جلوگیری از برگزاری هر گونه مجالس عروسی و عزاداری و ترحیم با متخلفین برخورد قانونی کنند.

رییس دادگستری شهرستان شوط از شهروندان هم خواسته است تا در صورت مشاهده برگزاری هر گونه مراسم مراتب را جهت اقدام قانونی به مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

ستادپیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط