جلسه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه بخش گازرسانی شهرستان شوط

جلسه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه گازرسانی شهرستان شوط باحضور فرماندار،مدیرکل شرکت گاز استان ،معاونین و کارشناسان شرکت گاز استان آذربایجان غربی،معاون فرماندار و بخشداران و مسئولین شهرستانی در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شهرستان شوط در این نشست با توجه به توسعه گازرسانی در شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان شوط در زمینه عملیات گازرسانی رتبه برتر شهرستان در استان بوده که بیش از 90 درصد شهرستان از نعمت گاز برخورردار بوده و با اجرا و اتمام پروژه های در دست اجرا این شهرستان بعنوان اولین شهرستان سبز استان معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: گاز رسانی به واحدهای تولیدی، صنعتی و مراکز عمده کشاورزی مجاور شهرها و روستاها مشابه مرغداری ها، ، صنایع مرتبط با بخش کشاورزی و دامداری ضمن افزایش بهره ‌وری سبب توسعه امنیت غذایی در سطح منطقه خواهد شد.

فرماندار شهرستان شوط به طرح بهینه‌سازی مصرف سوخت در واحدهای مرغداری‌ اشاره کرد و اظهار داشت: 33 واحد مرغداری گوشتی در شهرستان وجود دارد که تاکنون عملیات گازرسانی به 17 واحد انجام شده و در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه از آغاز انجام این طرح تاکنون بیش از 50  درصد مرغداری‌های شهرستان به سیستم گازرسانی مجهز شده است، افزود: واحدهایی که تاکنون گازرسانی به آنان صورت نگرفته بیشتر به دلیل وجود معارض در محل انتقال خط گاز تا مقصد موردنظر است.

عبدالهی اصل گازرسانی به روستاهای دور افتاده و صعب العبور را نشانه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به معیشت روستانشینان اعلام کرد و گفت : با گازرسانی به روستاها علاوه برتامین سوخت مطئمن ، مستمر و مداوم در جهت ایجاد ارزش افزوده موثر دانست و آنرا مسبب افزایش تولید و ایجاد اشتغال دائم برای ساکنان و تثبیت روستا نشینی ذکر کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در این جلسه گفت: شهرستان شوط یکی از شهرستان های استان از لحاظ وضعیت گازرسانی در شرایط بسیار خوبی قرار داره ودر صدر شهرستان های دیگر استان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: ۹۱ درصد روستاهای شهرستان شوط از نعمت گاز برخوردار هستندوعملیات گازرسانی به ۳ تا از روستاها با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست  و ۹ تا از روستاهای شهرستان شوط هم در برنامه قرار داره و  مرحله پیمان سپاری آن در حال اتمام  می باشد ودر خرداد ماه سالجاری عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد که با اجرای این عملیات ۶۶۰ خانوار از نعمت گاز بهرمند میشوند.

مهندس شیخی ادامه داد و گفت: با اتمام عملیات گازرسانی  در حوزه شهری و روستایی ۱۰۰ درصد شهرستان شوط از نعمت گاز برخوردار شده و این شهرستان بعنوان اولین شهرستان سبز در استان معرفی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت:عملیات گازرسانی به ۵ روستای شهرستان شوط در حال مطالعه بوده که با اتمام روند مطالعه آن عملیات اجرایی  آغاز خواهد شد که این روستاها شامل آرپالیق،آغبلاغ سقار،بیانچولی کرد،چاوقون و عزت آباد هستند.

شایان ذکر است در ادامه جلسه در خصوص مواردی از جمله: بررسی مسایل و مشکلات گازرسانی به مجتمع آبگرم معدنی شوط-بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی به درمانگاه مرگنلر – بررسی مسایل و مشکلات عملیات اتمام گازرسانی به سالن ورزشی یولاگلدی – بررسی مسایل و مشکلات تعیین پیمانکان کار برای پروژه در دست اجرا  در جلسه بحث و تبادل نظر شد.‌