دیدار رییس و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) با حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: بمناسبت فرا رسیدن ۱۴ اسفند ماه سالرروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی ره و هفته احسان و نیکوکاری رییس و کارکنان کمیته امداد امام (ره) با فرماندار شهرستان شوط دیدار و گفتگو نمودند.

فرماندار شهرستان شوط:تقویت حس احسان و نیکوکاری در بین همه آحاد جامعه گام مهمی در راستای کاهش فقر و محرومیت زدایی است/نظارت بر مراکز نیکوکاری توسط این نهاد بر روند کاری و ارائه خدمات هدفمند است/ نقش مهم کمیته امداد درکمک به محرومین,ایجاد اشتغال والخصوص آسیب دیدگان از کرونا در این ایام بسیار خوب بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: بمناسبت فرا رسیدن ۱۴ اسفند ماه سالرروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی ره و هفته احسان و نیکوکاری رییس و کارکنان  کمیته امداد امام (ره) با فرماندار شهرستان شوط دیدار و گفتگو نمودند.

فرماندار شهرستان شوط در این دیدار با تبریک فرا رسید ن ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام (ره) و هفته احسان و نیکوکاری  و ضمن تشکر از اقدامات خداپسندانه و ارزنده  مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) و حوزه وسیع افراد تحت پوشش و خدمات در سطح شهرستان بیان داشت: به دلیل شرایط اقتصادی موجود نیاز است که خیرین و موسسات خیریه در کنار کمیته امداد نقش آفرینی کنند.

وی افزود: تقویت حس احسان و نیکوکاری در بین همه آحاد جامعه گام مهمی در راستای کاهش فقر و محرومیت زدایی است.

فرماندار شهرستان شوط  با اشاره به اینکه بیشتر کمک‌های جذب شده از طرف مردم و خیرین در داخل شهرستان هزینه شده  و  اعتماد عمومی به کمیته امداد امام خمینی (ره) را مطلوب ارزیابی کرد و بر لزوم اطلاع‌رسانی و روشنگری در راستای افزایش این جنبه تاکید کرد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته  توسط کمیته امداد  امام (ره) در زمینه های گوناگون را خوب ارزیابی نمود و گفت: امروزه کمیته امداد امام(ره) در جهت ایجاد اشتغال پایدار و اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در سطح کشور واالخصوص شهرستان پیش رو بوده و در این مسیر موفق عمل کرده است.

عبدالهی اصل  به نقش مهم کمیته امداد درکمک به محرومین,ایجاد اشتغال والخصوص آسیب دیدگان از کرونا در این ایام اشاره کرد وگفت:کمیته امداد امام شهرستان شوط  در ایام بیماری کرونا علاوه برکمک به افراد تحت پوشش خود همکاری وکمک های مالی زیادی به سایر اقشار آسیب دیده از کرونا در سطح شهرستان نموده است.

وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد امام به‌صورت مردمی اداره می‌شود افزود: نکته بسیار مناسب و مثبت مراکز نیکوکاری نظارت این نهاد بر روند کاری و ارائه خدمات هدفمند است تا فعالیت نیکوکاران مثمر ثمر واقع شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شوط در دیدار با فرماندار شوط مطرح کرد:در ۱۱ ماهه سالجاری بالای ۲۸ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد شهرستان شوط، هزینه و پرداخت شده است. پرداخت وام خود اشتغالی به تعداد ۱۹۵ نفر به مبلغ ۸ میلیارد تومان-پرداخت وام کارگشایی به تعداد ۳۱۷ نفر به مبلغ ۲ میلیارد تومان-پرداخت مستمری (کمک معیشت بگیر )مددجویان به تعداد ۲۸۶۷خانوار به مبلغ ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان-کمک به احداث و تعمیر منازل مددجویان به تعداد ۱۱۲خانوار به مبلغ یک میلیارد تومان-پرداخت هزینه های درمانی مددجویان به تعداد ۱۳۰۰نفر به مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان-پرداخت کمک هزینه ازدواج دختران به تعداد ۴۲ نفر به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان-تامین شهریه و کمک هزینه تحصیلی ۷۰۰ دانشجو و دانش آموز به مبلغ ۱۹۰ میلیون تومان-پرداخت کمک موردی به مددجویان و غیر مددجویان به تعداد ۷۰۰ مورد  به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان-دریافت زکات شهرستان به مبلغ ۲ میلیارد تومان-کمک های مردمی صندوق صدقات به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان-مساعدت ۱۶۶۲ حامی از ۳۸۵ نفر از ایتام و محسنین شهرستان به مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان-مساعدت و کمک خیرین به سایر طرح هاو مراکز نیکوکاری در دوران کرونایی به مبلغ ۳/۸ میلیارد تومان