برگزاری نشست هم‌اندیشی فرماندار شوط با سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه هم اندیشی فرماندار باحضور ادارات متولی و اعضای سازمان های مردم نهاد شهرستان شوط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط نقش سازمان‎های مردم‎نهاد را در تحقق توسعه و مداخلات اجتماعی قابل توجه و توانمندسازی آنها را ضروری دانست و گفت:  اگرچه سمن‎ها می توانند بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل کنند اما به‎نظر میرسد عدم بسترسازی مناسب در این زمینه ، عدم آگاهی دقیق مردم از فعالیت‎های این تشکل‎ها اثربخشی فعالیت‎های آن‎ها را کم رنگ کرده است.

وی در ادامه بهری گیری از نظرات نخبگان در توسعه شهرستان را امری ضروری دانست و افزود: همه گروه ها و صاحب نظران فکر و اندیشه در راستای رشد و توسعه شهرستان پیشنهادات، انتقادات و نظرات خود را که هدف برگزاری این نشست ها نیز می باشند،  ارائه نمایند.

وی اظهار داشت : این نهادها از بطن جامعه بوده و بعنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان قلمداد میگردند و میتوانند با تعامل و همکاری با  ادارات و دستگاهای ذیربط در  جهت شناسایی و پیگیری آسیبها و معضلات اجتماعی  نقش مهمی را ایفا نمایند لذا  در همین راستا میطلبد با خرد جمعی و تدوین طرح ها و برنامه های  مرتبط و انجام  اقدامات  و تمهیدات لازم شور و نشاط و امید در جامعه ایجاد کرده و با عملکرد خود اثرات مثبتی را به جا بگذارند.

عبدالهی اصل با تصریح این مطلب که پیشرفت وتوسعه نیازمند وحدت ، همدلی و همفکری همه گروهها و جریانها در حوزه های مختلف است گفت : حضور و مشارکت هرچه بیشتر تشکل های مردم نهاد در تصمیم گیریها و بهره گیری مطلوب از ظرفیت این نهادها میتواند کمک شایانی در راستای  توسعه شهرستان و رفع مسائل و مشکلات موجود داشته باشد .

در این نشست مدیران سازمان‎های مردم‎نهاد و موسسات خیریه شهرستان شوط با بیان گزارشی از فعالیتهای خود اظهار داشتند:  سازمان‎های مردم نهاد و موسسات خیریه مردمی  به‎ صورت داوطلب و مستقل در خدمت مردم هستند و ظرفیت مطلوبی برای فعالیتهای اجتماعی در کنار نهادهای دولتی  می باشند که با هدف جذب مشارکت های مردمی ، ایجاد انگیزه جهت انجام امور خیر و خداپسندانه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشرفت وتوسعه جامعه فعالیت می نمایند.