برگزاری جلسه برنامه ریزی و هماهنگی نکوداشت پیشکسوتان رزمنده و ایثارگران دفاع مقدس در شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه برنامه ریزی و هماهنگی نکوداشت پیشکسوتان رزمنده و ایثارگران دفاع مقدس در شهرستان شوط باحضور فرماندار ،امام جمعه و مسئولین شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط :

برای معرفی دستاوردهای دفاع مقدس از ظرفیت رسانه‌های شهرستان شوط و فضای مجازی استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه برنامه ریزی و هماهنگی نکوداشت پیشکسوتان رزمنده و ایثارگران دفاع مقدس در شهرستان شوط باحضور فرماندار ،امام جمعه و مسئولین شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، گفت: امروز فرهنگ و ارزش‌های دوران هشت سال دفاع مقدس، کشور را در برابر توطئه دشمنان بیمه کرده و باید تلاش کرد، این فرهنگ را در بین اقشار مختلف جامعه بالاخص نسل جوان ترویج نماییم.

عبدالهی اصل برای برگزاری مراسم نکوداشت پیشکسوتان جهاد مقاومت درشهرستان، افزود: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بالاخص پیشکسوت از بهترین الگوها برای نظام جمهوری اسلامی و مردم آن هستند که تجلیل از آنها، اقدامی ارزشمند خواهد بود.

فرماندار شهرستان شوط در خصوص برگزاری مراسم رژه خودرویی گفت: حفظ، تقویت و آمادگی برای مقابله با هر گونه تهدید دشمنان نظام اسلامی و نشان دادن اقتدار نیروهای نظامی انتظامی و بسیجیان گردان بیت المقدس این شهرستان از اهداف این حرکت می باشد.

عبدالهی اصل با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه فرهنگی و اجتماعی متنوعی در این شهرستان پیش بینی شده است گفت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان و معرفی و تبیین اهداف و ارزشهای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهرستان شوط دارای پیشکسوتان عرصه جهاد است که بایستی شناسایی شوند ، تصریح کرد: باید علاوه بر شناسایی این افراد، در راستای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن مراسم تجلیل از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

فرماندار شوط، هدف از این مراسم را تجلیل از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و حفظ ارزش‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از ایثارگران ما افرادی هستند که با وجود سن کم، در نبرد حق علیه باطل حضور داشتند و ما باید با شناساندن این افراد به نسل جوان جامعه، فرهنگ ایثار وشهادت را در این نسل زنده نگه داریم.

عبدالهی اصل اضافه‌ کرد: ادارات نسبت به تهیه و نصب یادمان‌های شهدای والامقام با همکاری سپاه و بنیاد شهید اقدام کنند و ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز تجلیل از ایثارگران و پیشکسوتان جهاد و شهادت در طول سال را در دستور کار خود قرار دهند.

وی به برنامه‌ریزی فعالیت‌های اثرگذار در فضای مجازی اشاره و بیان کرد: تهیه فایل pdf کتاب‌های حوزه دفاع مقدس و وصیت‌نامه شهدا برای نشر در فضای مجازی در دستور کار اعضا قرار گیرد. نهادهای فرهنگی شهرستان بستر مناسب را برای ساخت و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را در قالب کتاب، عکس و سایر محصولات فرهنگی فراهم کنند.

فرماندار شوط به تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان اشاره و بیان کرد: تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران یکی از اقدامات اساسی در پاسداشت و حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.