جلسه بررسی مسائل و مشکلات بهسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده

فرماندار شهرستان شوط اعلام کرد :ساکنان محلات بافت های فرسوده در نقاط شهری شوط می توانند از تعرفه تخفیف ۷۰ درصدی نظام مهندسی و تخفیف رایگان شهرداری و نیز تسهیلات ۵ درصد ۱۵ ساله ۴۰ میلیون تومانی برای بازسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  شهرستان شوط : امروز صبح جلسه بررسی بهسازی و مقاوم سازی بافت ای فرسوده شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندار و روسای ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط  گفت: نوسازی بافت های مسکونی شهری و روستایی با هدف افزایش رفاه و سلامت مردم و کمک به توسعه زندگی شهری و روستایی، یکی از دغدغه های مهم دولت تدبیر و امید است.

حسن عبدالهی اصل  خاطر نشان کرد: بهسازی، بازسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده در شهرستان نیازمند طراحی برنامه منسجم، مشخص و هدف گذاری مناسب است که با هماهنگی و تعامل دستگاه های مربوطه امکان پذیر می باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های دولتی متولی ارائه خدمات شهری (نظیر برق، آب، گاز و تلفن) نیز با اولویت شبکه‌های مربوط در محدوده محلات فرسوده، ارائه خدمات خود را انجام دهد، افزود:  در چارچوب قانون مذکور شهرداری‌ها نیز تسهیلاتی را نظیر معافیت‌ها و تخفیفات مؤثر در صدور پروانه و مجوز تراکم ساختمانی در حد ضوابط طرح‌های موجود برقرار کنند.

 عبدالهی اصل افزود: شهرداران شهرستان شوط (شوط ، مرگنلر و یولاگلدی )در سطح محلات فرسوده، با اطلاع‌رسانی مناسب، انگیزه لازم را در مالکان و ساکنان بافت‌های فرسوده برای نوسازی، مقاوم‌سازی و بهسازی فضاهای زندگی خود ایجاد نماید.

فرماندار شهرستان شوط اعلام کرد : ساکنان محلات بافت های فرسوده در نقاط شهری شوط می توانند از تعرفه تخفیف ۷۰ درصدی نظام مهندسی و تخفیف رایگان شهرداری برای بازسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده استفاده نمایند.