◾️برگزاری جلسه هماهنگی اجرایی نمودن قانون هوای پاک و تکالیف دستگاه های مربوطه در تحقق اهداف پیش بینی شده در موارد ۲۲ و ۲۷ قانون فوق

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه اجرایی نمودن قانون هوای پاک و تکالیف دستگاه های مربوطه در تحقق اهداف پیش بینی شده در موارد ۲۲ و ۲۷ قانون فوق الذکر با حضور معاون فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار شوط:

بر لزوم مشارکت مردم و عزم جدی دستگاه‌ها برای اجرای قانون هوای پاک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه اجرایی نمودن قانون هوای پاک و تکالیف دستگاه های مربوطه در تحقق اهداف پیش بینی شده در موارد ۲۲ و ۲۷ قانون فوق الذکر با حضور معاون فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار شوط  با اشاره به وظایف هر یک از دستگاه‌های مرتبط در قانون هوای پاک مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: این قانون دو سال پیش در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ به تصویب مجلس رسید و به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ شد. قانونی که در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف صراحتا مشخص شده است.

وی افزود:توجه به هوای پاک نباید به روز یا ایام خاصی از سال محدود شود بلکه هر روز باید برای ما روز هوای پاک باشد چون داشتن آسمانی آبی ضامن سلامت روح و جسم ما است.

زمانی به نقش شهرداریها در توسعه فضای سبز در سطح شهرها براساس ماده ۲۲ قانون هوای پاک اشاره کرد و گفت: فضای سبز یکی از مهم‌ترین عوامل کاهش و کنترل آلودگی هوا است و رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه فضای سبز بدون همکاری شهروندان میسر نخواهد بود.

معاون فرماندار شوط اظهار کرد: در روستاها نیز باید دهیاری ها برای توسعه فضای سبز تلاش کنند، بر همین اساس باید از نهال‌های بومی کم آب بر استفاده کنند در ضمن آب مصرفی برای فضای سبز را نیز فراهم کنند.

وی با تأکید بر الزامات رسیدن به سرانه فضای سبز استاندارد افزود: در حوزه فضای سبز نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها بوده و حفظ و توسعه فضای سبز شهری یک وظیفه شرعی، اخلاقی و دینی برای همه مردم شهر و مدیران محسوب می‌شود.

وی آموزش شهروندی و نگهداری فضای سبز، کشت درخت در هر منطقه بصورت پایلوت، معرفی یک‌ نماینده از هر محله،کاشت درختان مثمر و غیر مثمر بر اساس شرایط اقلیمی هر منطقه، توسعه فضای سبر در شهرهای شوط-مرگنلر-یولاگلدی از جمله اقدامات مهم این طرح دانست.