فرماندار شوط:بر توسعه واحدهای تولیدی که بیشترین کارایی در امر اشتغال را دارند تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور فرماندار ، امام جمعه،رییس دادگستری و اعضای شورا با موضوع «تدوین بسته فرهنگی و عوامل عملکردی شعار سال» در دفتر امام جمعه شهرستان شوط برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط به حمایت از طرح های دانش بنیان در شهرستان گفت: شهرستان شوط با توجه به منابع و ظرفیت‌های بسیار، فرصت‌های فراوانی برای بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان به منظور افزایش بهره وری،حل مشکلات و ایجاد اشتغال داراست.

شهروز بابازاده به نامگذاری سال 1401 با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرینی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه مسوولان مکلف هستند در تحقق این شعار هوشمندانه تلاش کرده و  مسئولان ذیربط با نظارت مستقیم و فعال کردن واحدهای راکد تولیدی را در دستور کار ویژه خود قرار دادند

وی با تاکیدبر توسعه واحدهای تولیدی که بیشترین کارایی در امر اشتغال را دارند ،افزود: جهت حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران باید از همه ظرفیت های شهرستانی، استانی و ملی به درستی بهره گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین  جباری امام جمعه شوط با اشاره بر لزوم تحقق شعار سال برای حرکت در مسیر توسعه، ادامه داد: نوشتن شعار سال در سربرگ‌های اداری کفایت نمی‌کند؛ هدف رهبر معظم انقلاب از نام‌گذاری برای سال‌ها این است که در آن جهت اقدام و عمل کنیم.

حجت الاسلام عباس نژاد رییس دادگستری شوط،رفع موانع تولید طرح های راکد در اولویت برنامه های دادگستری بوده است ،گفت: در راستای رونق تولید و فضای کسب و کار طرح های نیمه تعطیل که به علت برخی مسائل و مشکلات مالی دچار ضر و زیان شده و راکد مانده اند با همکاری و تعامل مسئولین با جدیت پیگیری شوند.

خلف خانی معاون فرهنگی ، اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو در راستای حمایت از شعار سال و فرهنگ سازی و تبیین آن  مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است ،افزود:به همین جهت حمایت و صدور مجوز آنی برای طرح های دانش بنیان در سطح منطقه با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت و همچنین زمین های ویژه ای برای طرح های تولیدی دانش بنیان اختصاص خواهد یافت.