دیدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: دیدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با عبدالهی اصل فرماندار شوط در محل فرمانداری برگزار شد.

◾️فرماندار شهرستان شوط:امسال بیش از ۴ میلیارد ریال اعتبار برای کاوش ، تحقیق و پژوهش آثار تاریخی شهرستان شوط اختصاص داده شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: دیدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با عبدالهی اصل فرماندار شوط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه گفت: امسال بیش از ۴ میلیارد ریال اعتبار برای کاوش ، تحقیق و پژوهش اثار تاریخی اعم از تپه باستانی خلیل آباد ، حمام تاریخی صوفی و چندین اثر تاریخی  و مرمت و شناسایی انها اختصاص یافته است.

عبدالهی اصل با اشاره به آبگرم معدنی و توسعه صنعت گردشگری در حوزه آبگرم معدنی شهرستان شوط گفت:همان طور که گردشگری و منبع درآمد مهم بسیاری از کشورها است، درآمد ما نیز باید در این حوزه افزایش یابد.

وی به راه ندازی کمپ های گردشگری و صنایع دستی درحوزه شهرستان شوط جهت ارائه خدمات بهتر به گردشگران خارجی قره کلیسا اشاره کرد و گفت:  ما همچنین باید درکنار این مجتمع تفریحی ، روستاهایی که هدف گردشگری هستند، در کنار تامین زیرساخت ها، فرهنگ برخورد با گردشگران را نیز ایجاد کنیم.

فرماندار شوط گفت: پژوهش و تحقیق در خصوص قنات های فعال و غیر فعال شهرستان شوط که به لحاظ آمارقنات رتبه اول استان را داراست ،لازم است اقدامات خوبی نیز در این زمینه صورت بگیرد.

جباری مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنابع دستی استان آذربایجان غربی نیز در این دیدارگفت : سایه شوم کرونا ویروس باعث شده میزان گردشگری در سطح کشور و استان کمتر شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه بسته های حمایتی فاز سوم برای فعالین حوزه گردشگری و صنایع دستی آماده شده است و همچنین اقساط وام ،مالیات و بیمه تا پایان سال امهال شده و وامهایی در راستای حمایت واحد های اقامتی ، صنایع دستی و گردشگری با تنفس یک ساله پرداخت خواهد شد.