اولین ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط،اولین جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندلر و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در ابتدای جلسه ضمن تبریک نوروز 1398 به اعضاء، و ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان سیل گلستان در اثر بارش‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به وقوع بارندگی باتوجه به پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده در شهرستان‌ و احتمال وقوع سیلاب، ضرورت داشت جهت پیشگیری از برور حوادث احتمالی این جلسه تشکیل شود.

حسن عبدالهی اصل بیان کرد: بحث آب گرفتگی معابر به ویژه در سطح شهر مسئله مهمی است و هیچ مسیر و معبری  نبایستی مسدود باشد، ارگان‌های مربوطه وظیفه هدایت آب‌های جمع شده بر اثر بارندگی را به نحو احسن انجام دهند. وی بر آمادگی کامل نیروها، بخشداری‌ها و ماشین آلات تاکید کرد و گفت: در تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان بایستی آماده باش کامل برقرار باشد تا در صورت لزوم بتوان اقدامات پیشگیری و امدادی را انجام داد.

عبدالهی اصل خاطرنشان کرد: لزوم تدوین سناریو مدیریت بحران را باید مد نظر داشته باشیم و سناریویی برای قرار گرفتن در هر بحرانی تعریف شود و پیش‌بینی تجهیزات و موارد لازم را در قالب این سناریو داشته باشیم.

در خاتمه فرماندار شوط بر بارزسی از مسیل سیلاب و رودخانه و تشکیل کارگروه سیل در شهرستان و برگزاری مانور در مسیر رودخانه تذکر دادند.