🔸سرپرست فرمانداری شهرستان شوط:در اولین همایش مجمع سلامت شهرستان شوط ،سواد سلامت جامعه را افزایش دهیم

🔸سرپرست فرمانداری شهرستان شوط:در اولین همایش مجمع سلامت شهرستان شوط ،سواد سلامت جامعه را افزایش دهیم

🍁برگزاری اولین همایش مجمع سلامت شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط اولین همایش مجمع سلامت شهرستان شوط با حضور سرپرست فرمانداری و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی و روسای ادارات و کارکنان شبکه بهداشت و درمان  و خیرین و دهیاران و. ... در محل سالن ولایت فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

عبدالهی اصل سرپرست فرمانداری شوط در اولین مجمع سلامت شهرستان با قدردانی از مجموعه خیرین این شهرستان، سلامتی را نعمت الهی دانست و با تاکید بر حفظ این موهبت خداوند گفت: حرکت خیرین در کارهای خیر، علاوه بر رضایت و رفاه مردم، خشنودی خدا را نیز به همراه دارد.

وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح بیمه سلامت در کشور در سالهای گذشته افزود: در شهرستان شوط در زمینه توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

سرپرست فرمانداری شوط با تاکید بر لزوم افزایش سواد سلامت در جامعه، آموزش و پرورش را بهترین پایگاه برای این هدف عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط با بیان اینکه در حال حاضر نیز با راه اندازی خیرین سلامت زمینه برای مشارکت مردم و خیرین در این حوزه نیز فراهم شده افزود: بی تردید فعالیت مجمع خیرین سلامت به عنوان یک سازمان مردم نهاد در شهرستان شوط می تواند در حمایت و پشتیبانی از افراد نیازمند که در زمینه تامین هزینه های درمانی و داروئی با مشکل مواجه هستند بسیار سازنده و منشاء اثر باشد.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین شهرستان  شوط جزء نخستین مجامعی بود که در سطح شهرستان فعالیتش را آغاز کرده است، گفت: امیدواریم مجمع خیرین سلامت شهرستان در مسیر هدفمند نمودن فعالیت های خیرین در راستای نیازهای حوزه بهداشت و درمان و برنامه ریزی و فرهنگ سازی جهت حضور فعال خیرین و نیکوکاران جامعه برای سرمایه گذاری در توسعه خدمات بهداشتی درمانی و سلامت موفق باشد.