سرپرست فرمانداری شهرستان شوط: با آموزش درست می توان از بسیاری حوادث اجتماعی پیشگیری کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: دوره آموزش مدیریت بحران (دوره آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه) با حضور فرماندار و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دهیاران و مدیران مدارس و امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در محل سالن ولایت شهرستان شوط برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شوط: با آموزش درست می توان از بسیاری حوادث اجتماعی پیشگیری کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: دوره آموزش مدیریت بحران (دوره آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه) با حضور فرماندار و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دهیاران و مدیران مدارس و امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در محل سالن  ولایت شهرستان شوط برگزار شد.

عبدالهی اصل سرپرست فرمانداری شوط با مهم دانستن نقش آموزش در مدیریت بحران‌ها، گفت: با کمک آموزش نه تنها می‌توان از میزان خسارت و تلفات ناشی از بسیاری بحران پیشگیری و در مواردی هم از بسیاری حوادث جلوگیری کرد.

وی بر اهمیت تقویت آموزش های امدادی و انتقال آگاهی های پیشگیرانه و حین بحران در لایه های مختلف مردم تاکید کرد و گفت:رسانه های جمعی و دستگاههای مسوول ذیربط باید این آموزش ها را بیش از پیش جدی بگیرند.

عبدالهی اصل  مسایل مربوط به حوادث و بحران و مدیریت آن را مهم خواند و اظهار داشت : ضروری است  دانش و آگاهی لازم مربوط به بحران را فرا بگیریم زیرا در زمان وقوع  بحران و حوادث ، در درجه اول موثرترین افراد در مواقع حادثه خود مردم و اهالی روستا هستند که وارد عمل می شوند و اگر آموزش کافی ببینند و توانایی و آمادگی لازم را کسب نمایند ، قطعا بحران ایجاد شده با کمترین خسارت جانی و مالی سریعتر مهار می گرد.

 گفتنی است در این دوره، چگونگی پیشگیری و کنترل حوادث و مخاطرات طبیعی، مدیریت بحران، زلزله، سیل و حریق و نیز روش های جستجو و نجات، اسکان موقت، بهداشت و تدوین سناریو های عملیاتی برای کنترل حوادث آموزش داده شدوهمچنین در این کارگاه‌ها علاوه بر آموزش، تدوین سناریو، تمرین مانور و شبیه‌سازی در زمینه حوادث نیز بصورت عملی به شرکت کنندگان آموزش داده شد.