برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان شوط و اعضای این شورا برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با اشاره به اهمیت نقش سلامتی در بالارفتن کیفیت زندگی و کاهش مرگ و میر گفت : دولت در این زمینه هزینه های زیادی انجام داده و اجرای طرح ملی کنتر ل فشار خون اقدام موثری در این زمینه می باشد.

حسن عبدالهی اصل افزود : ثبت به موقع وقایع چهارگانه ولادت ، ازدواج ، طلاق و مرگ و میر و تجزیه وتحلیل عومل اثر گذار در این وقایع می تواند در برنامه ریزی های فرهنگی ، اجتماعی ، سلامت وسایر نیازمندیها ایفای نقش کند.

رئیس شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شوط تصریح کرد:تعامل و همکاری هر چه بیشتر شبکه بهداشت و درمان، شوراها و دهیاران با ثبت احوال برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ سازی شده و لزوم مبادرت به این امر آن هم در کوتاه ترین زمان باید برای عموم مردم تبیین و آگاه سازی شود.

رئیس اداره ثبت احوال با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی، گفت: مردم در فرآیند ثبت وقایع حیاتی باید حساس باشند و می طلبد ادارات در راستای ثبت بموقع آمار و اطلاعات دقیق باشند.