◾️برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

◾️برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: بیست و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

🔻فرماندار شهرستان شوط:

اعمال محدودیت های جدید در جلسه ای که  فردا با حضور دکتر شهریاری استاندار محترم برگزار خواهد شد ، اعلام خواهد شد/دور کاری کارکنان به منزله تعطیلی ادارات نیست/بایستی مدیران و کارکنان هرلحظه در دسترس باشند.

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: بیست و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

🔸فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان نامطلوب بوده ، گفت:
از ابتدای شیوع ویروس کرونا محدویت ۳ و ۴ در شهر ستان اعمال میشدو واقعیت این است که هدف در این محدودیت ها، تعطیلی کسب و کار مردم نیست، ولی جا‌هایی مجبوریم به خاطر عدم رعایت پروتکل‌ها و بار زیاد بیمارستان‌ اعمال محدودیت کنیم.

🔸عبدالهی اصل با توجه به ابلاغ ستاد ملی کرونا در خصوص دورکارکارکنان ادارات  و نهاد ها گفت: در مورد فعالیت کارکنان ادارات نیز بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا در شهرستان‌های با سطح هشدار ۳ و قرمز فقط حدود یک‌سوم کارکنان در محل کار حضور پیدا کنند.

🔸 وی ادامه داد و گفت: ضمنا دور کاری کارکنان به منزله تعطیلی ادارات نیست بایستی مدیران و کارکنان هرلحظه در دسترس بوده  ومسئولان ادارات با توجه به ضرورت، و زیرساخت مجموعه مربوطه  برای نوبت‌دهی فعالیت آنها تصمیم‌گیری کنند.

🔸فرماندار شوط تاکید کرد: هر اندازه مردم ستاد مقابله با کرونا را در اجرای محدودیت‌های جدید همراهی کنند و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حمایت از کادر درمان حساس‌تر باشند، بی‌تردید با خروج از شرایط قرمز کرونا، زودتر می‌توانیم از گردونه محدودیت‌ها خارج شویم.

🔸عبدالهی اصل از ظرفیت اصناف،بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی  جهت نظارت بر بازار با همکاری اداره صمت تاکید کرد و گفت: از همراهی اصناف، کسبه و بازاریان در اجرای مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت فعالیت برخی واحدهای صنفی تقدیر  و خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و خارج نشدن از منزل جدّیت داشته  و با عوامل ستاد کرونا شهرستان همکاری نمایند.

🔸فرماندار شهرستان شوط در ادامه به وضعیت نانوایی های شهرستان  اشاره کرد و گفت: در شهرستان شوط هیچ گونه کمبودی در خضوص آرد خام  نبوده  و به اندازی کافی آرد در اختیار نانوایان قرار گرفته است و مردم برای تهیه نان جهت رعایت نکات بهداشتی جلوی نانوایی‌ها تجمع نکنند و نظارت‌های لازم از طریق دستگاه‌های ناظر بر نانوایی‌ها با دقت و جدیت در حال انجام است.

🔸وی همچنین  با توجه وضعیت شیوع  کرونا و ابلاغی ستاد کرونا  کشور و استان برای تأمین و ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت کارکنان و محیط کار، تمام ادارات موظفند«صرف صبحانه و ناهار نیز به‌ صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل‌های عمومی اداره‌ها و اتاق کار کارکنان ممنوع بوده و جدا خودداری نمایند.

🔸در پایان فرماندار شهرستان شوط یادآور شد: آخرین تصمیمات در جلسه ستاد کرونا استان که فردا پنجشنبه به ریاست  آقای دکتر شهریاری استاندار محترم تشکیل خواهد شد در مورد نحوه اعمال و سایر اقدامات  تصمیم گیری و محدودیت های جدید معلوم خواهد شد.