با حضور عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندلر و بخشداران و اعضای شورای در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط؛

دستگاه های اجرایی در کارهای عمرانی در معابر اصلی با راهنمایی و رانندگی همکاری و تعامل داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور معاون فرماندلر و بخشداران و اعضای شورای در محل فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان شوط با اشاره به مصوبات جلسات قبلی،اظهار داشت : کاهش بار ترافیکی خیابان اصلی ، احداث سرعت گیرها ، ساماندهی میادین شهر و رفع نقاط حادثه خیز جاده ای برای کاهش تصادفات جاده ای و تسهیل در رفت و آمد از اولویت های کاری شورای ترافیک شهرستان می باشد و تمام دستگاه ها باید همکاری و هماهنگی لازم در این جهت را با یکدیگر داشته باشند.

عبدالهی اصل افزود : داشتن شهری منظم حق شهروندان است و اگر ما بخواهیم به حد مطلوبی در این راستا دست یابیم نیازمند اعمال قانون و رفتار مدنی هستیم

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید ،درخصوص کاهش بار ترفیکی گفت: بی گمان اقدامات فرهنگی برای رعایت کردن قوانین راهنمایی ورانندگی می تواند در کاهش بار ترافیکی و تصادفات شهری وجاده ای موثر باشد.

وی خاطر نشان کرد:‌ خط کشی معابر یکی از اقدامات اصلی حوزه حمل و نقل و ترافیک است که با هدف افزایش ضریب ایمنی، تسریع و تسهیل در تردد خودروها، ساماندهی ترافیک، منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به رانندگان در خیابان‌های سطح حوزه مطابق اصول استاندارد انجام شود.

 فرماندار شوط با اشاره به اهمیت رعایت موارد ایمنی در حین اجرای پروژه های عمرانی و حفاری، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران به لحاظ نصب علائم هشدار دهنده و سایر موارد ایمنی داشته و با راهنمایی و رانندگی همکاری و تعامل نمایند.

در این جلسه :
-مقرر شد ضمن دعوت از مسئولین ایمنی راههای  استان در مورد مسائل مهم شهرستان خصوصا تعریض جاده اصلی ،روشنائی ایمنی جاده شوط به پل عظیم کندی و خواسته های مردم اقدامات لازم انجام گیرد.

-مقرر شد شهرداری محترم شوط با همکاری راهنمایی رانندگی شهرستان ضمن دعوت از مشاورین متخصص در مورد نقش پل خلیل آباد در عبور مرور شهر شوط پیشنهادات لازم جهت تصویب در جلسه بعدی ارائه نماید

- هم چنین ضمن تشکر از مسئولین منطقه آزاد ماکو در تعریض جاده اصلی و خصوصا بلوار اصلی شهر یولاگلدی، از مردم و بازاریان محترم خواست که حوصله کرده و با پیمانکاران و مهندسین ....همکاری نمایند چرا که این کار در رونق دهی به سیمای شهر و بازار نقش مهمی خواهد داشت.

-مقرر شد شهردار شوط ضمن اعلام پایان روکش و آسفالت معابر شهرستان بر خط کشی تمام خیابانها و معابرشهر شوط اقدام نمایند.