جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت بانوان ایرانی در شهرستان شوط

جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت بانوان ایرانی در شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه هماهنگی به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی باشعار#زنان :مدیریت سلامت: مهارکرونا باحضور امام جمعه و معاون فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری شهرستان شوط برگزار شد

در جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت بانوان شهرستان شوط مطرح شد:

معاون فرماندار شوط گفت: وضعیت سلامت زنان تاثیر بسزایی برسلامت فرزندان، خانواده و جامعه دارد از این رو اهمیت حفظ سلامت بانوان با توجه به نقش کلیدی که در جامعه و خانواده و هم اکنون در شرایط بحران کرونا به عهده دارند بیش از هر زمان دیگری احساس می شود .

زمانی ادامه داد و  گفت :برنامه های مطلوب ،متنوع و درخور شهرستان همزمان با سراسر کشور و بمناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی برگزار می شود و هماهنگی های لازم با ادارات شهرستان و امور بانوان فرمانداری برای حضور بانوان شهرستان انجام خواهدشد.

معاون فرماندار با تاکید بر مهم دانستن نحوه برگزاری برنامه های هفته سلامت، بر نوع برنامه ریزی ها و اجرای سبک های جدید و بروز در زمینه آموزش فراگیر بهداشت تاکید نمود

امام جمعه شوط با تبریک فرا رسیدن هفته سلامت بانوان با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی وتبعات روانی آن در جامعه، اظهار داشت: برنامه ریزی منظم و همکاری تمامی ادارات مرتبط و همچنین همکاری بین بخشی در جهت ارتقاء سلامت روان بسیار ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به نقش بانوان در تمامی امور جامعه و خانواده اشاره کرده و گفت:زنان با خواسته ها و انتظارات مختلف خود از مردان در مباحث اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی جامعه تاثیرگذار هستند و به عبارتی دیگر خواسته های زنان در خانواده مردان را مدیریت می کند و انتظارات باعث ایجاد آرامش و عدم آرامش در خانواده ها خواهد شد.

امام جمعه شوط تصریح کرد: توجه به مساله اشتغال زنان در جامعه نباید باعث شود که به نقش آنان در کانون خانواده لطمه وارد کند.

در این جلسه در خصوص نحوه برپایی ایستگاه غربالگری سلامت بانوان در نقاط مختلف شهر شوط،برگزاری مسابقات فرهنگی ، ورزشی و غیره توسط اعضای ستاد بحث و تبادل نظر شد.