برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار ،امام جمعه ،ریی دادگستری،دادستان،معاون فرماندار،بخشداران ،شهرداران و روسای ادارت شهرستان شوط برگزار شد

◾️فرماندار شهرستان شوط:

وحدت، همدلی، یکپارچگی، برنامه ریزی و هماهنگی همه مسئولین شهرستان ، بالاخص اعضای شورای اداری و شورای تامین حائز اهمیت است که با تلاش بی وقفه اقدامات مناسبی در راستای توسعه و آبادانی شهرستان انجام داده‌اند و این بزرگترین پتانسیل شهرستان است.

ضمن تقدیر از کادر درمان و بهداشتی شهرستان، از بازاریان و اصناف شهرستان و همراهی و همکاری بسیار خوب و حداکثری در اجرای طرح تشدید محدودیت‌ها تشکر کرد.

 بازاریان و اصناف با دلسوزی و احساس مسوولیت ایثارگرانه، بار دیگر نشان دادند که در کنار مردم و کادر درمان شهرستان حاضر هستند.

 با تشکر از اصحاب رسانه و خدمات بی منت آنان، از مسئولین خواست ارتباط خود را با رسانه هادر راستای گزارش عملکرد اقدامات برقرار کرده و رسانه ها نیز با پیگیری مطالبات مردمی ارتباط بین مردم و مسئولین تقویت کنند.

در این شرایط سخت مسئولین و مدیران ادارات در راستای رعایت حقوق شهروندی مردم و برخورد با تکریم با ارباب رجوع و پیگیری کارهای مردم را همه باید سرلوحه کار قرار بدهیم.

با توجه به هشدار هواشناسی و بارش برف و کاهش دمای هوا ، مسئولین و مدیریت بحران شهرستان با آمادگی همه جانبه در راستای آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات ، نمک پاشی و برف روبی بصورت آماده باش باشند.

در راستای تعیین وضعیت سه راهی شوط و تعریض پل عظیم کندی و ادامه تعریض تا سه راهی شوط در دست پیگیری بوده وبعد از بررسی های کارشناسی اقدامات عملیاتی آن بزودی شروع خواهد شد.

انتخابات عرصه‌ای مهم برای به نمایش گذاشتن وحدت و همدلی در جامعه است و بر همین مبنا صیانت از آرا و رعایت امانتداری به عنوان یک اصل مهم در انتخابات بوده که بایستی مدنظر دست اندرکاران امر انتخابات باشد.

از تلاشهای و مساعدتهای استاندار محترم و مدیران استانی و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو که پیگیر مسایل و مشکلات شهرستان بوده که نتیجه این تعامل ها در توسعه شهرستان تاثیر بسزایی داشته است.

در ادامه جلسه در خصوص توزیع نهاده های دامی و کشاورزی،سندتوسعه شهرستان،آمایش سرزمینی،رفع موانع واحدهای تولیدی،رعایت حقوق شهروندی،افزایش حفاظت فیزیکی از اموال دولتی،مدیریت مصرف حامل های انرژی و سوخت،تشدید نظارتها بربازار و اصناف،نظارت برکمیت و کیفیت ارد ونان در شهرستان .... تاکید نمودند.

همچنین در طول جلسه شورای اداری ،روسای ادارات،آموزش و پرورش،بهداشت و درمان،محیط زیست،شهرداران،بخشداران،برق،آب و فاضلاب گزارشی از اقدامات خود را ارائه نموده و تعدادی از مدیران ادارات که بتازگی منصوب شده بودند معرفی شدند.

◾️امام جمعه شهرستان شوط:

جلسه شورای اداری محلی برای بررسی مسایل و مشکلات شهرستان با حضور کلیه مسئولین شهرستان می باشد.

 کم کاری از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست و در سال جهش تولید همه دستگاه‌های اجرایی باید شعار سال را اجرایی کرده و بانک ها نیز در واگذاری تسهیلات تمام توان خود را به کار گیرند.

 توصیه اخلاق‌مداری و رعایت اصول اخلاقی توسط مدیران دستگاه های اجرایی و همچنین خواستار رسیدگی به مشکلات ارباب رجوع در ادارات شد.

مدیران و مسئولین شهرستان، باید با همدلی و اتحاد برای حل مشکلات، پیگیری و تلاش مستمر داشته باشند.

 جا دارد از زحمات و تلاش های شبانه روزی فرماندار و مسئولان شهرستان تشکر و قدردانی نمایم و امروز فصل کار و خدمتگزاری فراهم شده است که باید برای برآورده ساختن خواسته های مردم با همه توان تلاش کنیم.

◾️رییس دادگستری شهرستان شوط؛

دستگاه قضایی امروز یکی از مهم ترین اولویتهای خود را رسیدگی به حقوق مردم است و در این جهت تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

بخش دیگری از وظایف و اولویت های قوه قضائیه مبارزه قاطع با فساد علی الخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی است که الان مشاهده می کنید با برخوردهای قوه قضائیه امید آفرینی در بین مردم فراهم شده است.

دستگاه قضایی هم آماده تعامل و همکاری با ادارات در راستای ارائه خدمت بهتر به مردم است.

 در حوزه آسیب شناسی نیز باید به ترک فعل و بر ضرورت حضور فعال مدیران در ادارات توجه شود و علیرغم نظارت ها، ترک فعل های نامناسبی مشاهده می‌شود که سبب تضییع حقوق مردم و بیت المال می‌شود در نتیجه  در کنار نظارت، کیفیت خدمات نیز مورد توجه باشد.

◾️دادستان انقلاب  شهرستان شوط:

 بر حفظ انفال و اموال عمومی از سوی دستگاه های اجرایی تاکید شود و بدون  درنظرگرفتن جایگاه و مقام افراد  با کسانی که به انفال دست اندازی کنند و یا در حفظ اموال عمومی کوتاهی کنند برخورد خواهد شد.

 بر اولویت اقدامات پیشگیرانه به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید شده و پیش از تصمیم گیری، جوانب حقوقی را مدنظر قرار دهند و برای کاهش تخلفات اداری نیز ، آگاهی های کارکنان را افزایش دهند .

 فرماندار مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت شهرستان بوده و در راستای اجرای طرح دعاوی و در صورت بروز اختلافات مابین دستگاه های اجرایی ایشان مسئول رسیدگی به مشکلات آنها بوده و از طریق این نهاد حل و فصل خواهد شد.