جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان شوط

جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی با موضوع کنترل کاهش آسیب های اجتماعی در محلات به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط:

شورای یاری در محلات و مساکن مهر شوط تشکیل خواهد شد/شورایاران بعنوان بازو های پرتوان شورای  اسلامی شهر  و شهرداری هستند/نقش مردم در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی با موضوع کنترل کاهش آسیب های اجتماعی در محلات به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه  از تدوین شناسنامه محلات به عنوان یکی از بهترین راه کارهای ورود به این موضوع یاد کرد و اظهار داشت: این موضوع می تواند به در اختیار داشتن برآوردی کلی و جامع از محلات کمک کرده و زمینه برنامه ریزی برای کنترل آسیب ها و تقویت ساختارهای اجتماعی را منجر شود

عبدالهی اصل تاکید کرد : مشارکت خود مردم در اجرایی شدن مدل اجتماع محور و کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

فرماندار شوط در ادامه جلسه به بررسی مسائل و مشکلات مساکن مهر شهرستان در حوزه  آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت:در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با اتخاذ تدابیرهای لازم با ارائه  خدمات زیرساختی وامکانات رفاهی و غیره در این زمینه میتوان اقداماتی خوبی انجام داد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط خاطر نشان کرد:  در خصوص بررسی مسائل و مشکلات و همچنین  اشاعه ترویج فرهنگی در  مساکن مهر مشارکت اهالی و ساکنین این واحدها در اداره امورات مساکن مهر الزامی بوده و می طلبد آنها را در مشارکت های اجتماعی دخیل داد.

وی به تشکیل شورایاری در محلات و مساکن مهر تاکید کرد و گفت: شورایاران محلات  باید دور  هم جمع شوند، کار کنند و سطح محله خود را ارتقا بخشند و وقتی می خواهیم در سطح محله تصمیمی بگیریم شورایاران به عنوان نماینده مردم آن محله باید نظر دهند.

عبدالهی به نقش و مشارکت سازنده شورایاران بعنوان بازو های پرتوان شورای  اسلامی شهر  و شهرداری اشاره و خاطر نشان کرد: شورایاران با اشراف و تعامل متقابل و  سازنده ، مشکلات و معضلات محلات خود و نیز چالش ها و کمبود های فرا روی مدیریت شهری در راستای تحقق خواسته های به حق شهروندان با تلاش های شبانه روزی قدم برداشته و همواره در جهت نیل به اهداف و رفع موانع پیرامونی نقش خوبی ایفاء می ‌کنند.

لازم به ذکر است طرح های اجتماع محور با حمایت ادارات متولی و با همکاری موسسات غیر دولتی در مناطق آسیب خیز در راستای ارتقاء جوامع محلی و روستایی با مشارکت و همیاری مردم اجرا می گردد.