🔻برگزاری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شوط

🔻برگزاری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شوط
جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شوط با موضوع برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت ۲۶ مرداد ماه،سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و با حضور معاون فرماندار و مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد ماکو و بخشداران و اعضای کارگروه برگزار شد.

معاون فرماندار شهرستان شوط:

 با استفاده از ظرفیت فضای مجازی از خاطرات و تجربیات آزادگان که پیام آوران واقعی آزادگی بودند برای فردای بهتر جامعه استفاده و اطلاع رسانی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شوط با موضوع برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت ۲۶ مرداد ماه،سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با حضور معاون فرماندار و مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد ماکو و بخشداران و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار شهرستان شوط در این جلسه ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان را یادآوری کرد و گفت: ترویج سبک زندگی شهدا بهترین و موثرترین روش زنده نگه داشتن این فرهنگ متعالی است.

وی نیاز به مستند سازی تاریخ شفاهی و زندگینامه شهدا و ایثارگران اشاره کرد و  ابراز داشت:  نسل‌های بعدی انقلاب برای پی بردن به عظمت شهدا و علت ایثار و از جان گذشتگی آن‌ها نیازمند معارف و اطلاعات و اسناد هستند و زندگینامه شفاهی و مستند شهدا از زیان مادران و پدران شهدای گرانقدر یکی از مهمترین اسناد در این حوزه است.

زمانی با توجه به فرا رسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی یادآور شد: همه ما نیاز داریم از خاطرات و تجربیات آزادگان که پیام آوران واقعی آزادگی بودند برای فردای بهتر جامعه استفاده کنیم.

وی در ادامه از تولید محتوا و استفاده از نوع آوری های فضای مجازی بعنوان دو مولفه مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی یاد کرد و گفت: لازم است به نسبت اثرگذاری آزادگان در طول ۸ سال دفاع مقدس در این دوران رزم و حماسه آثار فاخر، مستند و برجسته تولید شود.

زمانی افزود: روایت گری قصه این مردمان شجاع در ۸ سال جنگ تحمیلی در دفاع از آب و خاک ایران اسلامی می تواند موضوعی اثرگذار در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

معاون فرماندار شهرستان شوط اطلاع رسانی و آگاه سازی را تاثیرگذارترین و قدرتمند ترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: امروز فضای مجازی اثرگذاری خود را بر دنیای واقعی به نمایش گذاشته است و می طلبد دستگاه های متولی از این ظرفیت مهم در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنند.

معاون فرماندارخواستار مشارکت و همکاری همه ادارات و نهادها در جهت هرچه باشکوه تر برگزار نمودن مراسمات ویژه گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی شد و گفت؛ به همین مناسبت برنامه هایی از قبیل نصب پوستر و بنر وبروشور در سطح شهر،دیدار با آزادگان شهرستان توسط مسئولین؛تحلیل از شاغلین آزاده در ادارات و غیره .....در شهرستان اجرا خواهد شد.