به ریاست فرماندار شوط"

نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی در شهرستان شوط برگزار شد

نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی در شهرستان شوط برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط:نشست هم اندیشی علما و روحانیون شیعه و سنی با حضور فرماندار در محل فرمانداری شهرستان شوط برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در نشست هم اندیشی علمای اهل تشیع و تسنن با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین روش های دشمن برای جلوگیری از گسترش اندیشه والای مکتب اسلام ایجاد اختلافات مذهبی است افزود: استکبار جهانی، آمریکا وصهیونیستها با ایجاد جریان خشن تکفیری وتروریستی وحشیانه ترین جنایات را در سرزمینهای اسلامی مرتکب شده، قدرت کشورهای اسلامی را صرف مبارزه با این گروهکها می کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط حساس فعلی روحانیان وعلمای شیعه وسنی وظیفه سنگینی در تبیین اهمیت وحدت اسلامی به مردم وافشای دستهای کثیف وخائن پشت پرده تفرقه گرایی برعهده دارند.

حسن عبدالهی اصل افزود: یکی از موضوعات جدی که در سطح جامعه جهانی وجود دارد طرح مسئله اسلام هراسی است که دشمنان اسلام و قرآن در تلاش هستند با روش های مختلفی از جمله ایجاد تفرقه بین مذاهب اسلامی و تربیت و حمایت از گروهک های تکفیری در جهت جلوگیری از گسترش دین مبین اسلام گام بردارند.

وی افزود: برگزاری این نشست‌ها می‌تواند باعث تقویت ارتباط بین مسلمانان و کمک مؤثری در حفظ وحدت بین شیعه و سنی گردند.

فرماندار شهرستان شوط گفت: باهماهنگی‌هایی که بة‌عمل آمده و قول‌های مساعد این عزیزان انشاالله شاهد برگزاری باشکوه این نشست بصورت ماهانه باشیم.

وی در ادامه به تعامل و یکرنگی مدیران شهرستان اشاره کرد وگفت: خوشبختانه همه مدیران شهرستان به نوعی با تعامل وهمکاری بسیاری از مشکلات را حل نموده اند و ائمه جمعه می توانند با درایت ومدیریتی که در شهرها دارند کمک شایانی به مدیران شهرستان داشته باشند.

فرماندار شهرستان شوط به پتانسیل وظرفیتی که ائمه جمعه شهرستان دارند نیز اشاره کرد وگفت: تعامل وهمفکری با ائمه جمعه باید سرلوحه همه مدیران شهرستان باشدو انتظار داریم ازتوصیه وپیشنهادات آنها به نحو احست استفاده نمایند.

وی از آمادگی فرمانداری وکلیه مدیران شهرستان با ائمه جمعه خبر داد وگفت:شهرستان اماده هرگونه همکاری با ائمه جمعه در خصوص حل مشکلات فرهنگی واجتماعی را دارد واز هیچ تلاش وکوششی دریغ نمی کند.

عبدالهی اصل  با اشاره به انتخابات سالجاری گفت: هدف نظام و رهبری و دولت، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح است.

وی خاطر نشان کرد:انتخابات و حضور پرشور مردم بزرگترین برگ برنده نظام برای مقابله با دشمنان است. تلاش می کنیم که یک انتخابات سالم آزاد و بدور از هرگونه تنشهای سیاسی برگزار کنیم.