فرماندار شوط

نقش روابط عمومی در ایجاد اعتماد عمومی، نظم و بیان عملکرد اداره و همچنین ایجاد جو عمومی سالم در بین مردم اساسی ومهم است.

نقش روابط عمومی در ایجاد اعتماد عمومی، نظم و بیان عملکرد اداره و همچنین ایجاد جو عمومی سالم در بین مردم  اساسی ومهم است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛نشست مشترک فرماندار شهرستان شوط با کلیه مدیران روابط عمومی ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

حسن عبدالهی اصل ضمن تبریک فرا رسیدن  روز روابط عمومی و ارتباطات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، در نشست با مسئولین روابط عمومی های ادارات سطح شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری شوط ترتیب یافته بود با اشاره به اینکه امروز نقش و جایگاه خبر و اطلاع رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهارداشت: فلسفه وجودی آگاهی بخشی در سطح جامعه، روشنگری است که در این میان نقش رسانه ها و روابط عمومی ها به عنوان بازوی اطلاع رسانی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

🔹وی کار روابط عمومی را بسیار با اهمیت و ارزشمند دانست و گفت: در دنیای امروز ارتباطات حرف اول را زده و رشد و توسعه جوامع و کشورها با ارتباطات صحیح و موثر انجام میشود.

🔹فرماندار شوط نیاز مهم روابط عمومی‌ها را بیان کرد و گفت: روابط عمومی‌ها باید آخرین امکانات موجود روز و از همه مهمتر حمایت مدیران سازمان خود را در اختیار داشته باشند تا بتوانند بخوبی به وظایف عمل کنند و نتایج مثبتی را برای سازمان خود رقم بزنند.

🔹عبدالهی اصل به نقش روابط عمومی ها در سطح ادارات اشاره کرد و افزود: نقش روابط عمومی در ایجاد اعتماد عمومی، نظم و بیان عملکرد اداره و همچنین ایجاد جو عمومی سالم در بین مردم  اساسی  ومهم است.

🔹وی با بیان این مطلب که روابط عمومی بهترین راهنما و مشاور برای رییس اداره می باشد گفت؛ روابط عمومی با ایفای راهکار و پیشنهادات لازم در انواع زمینه ها بهترین راهنما و مشاور می توانند در راسنای توسعه و پیشرفت اداره و رییس خود باشند.

🔹عبدالهی اصل نقش روابط عمومی های ادارات، دستگاه ها و نهادهای شهرستان را در تولید و انتشار اخبار موثق در فضای مجازی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: اخبار مجعول و نادرست در نبود اخبار صحیح و موثق شکل می گیرد و روابط عمومی ها نقش بسزایی در این موضوع دارند.

🔹وی از برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت به منظور توانمندسازی روابط عمومی‌هاگفت و اظهار کرد: با برگزاری دوره آموزشی  به منظور افزایش سطح توانمندی‌های مدیران روابط عمومی‌های شهرستان و جلساتی عمومی با حضور روابط عمومی‌ها سعی در ایجاد انسجام و همدلی در میان روابط عمومی‌های ادارات داریم.

🔹این مقام مسئول افزود: مسئولان برای رفع مشکلات و مطالبات شهروندان باید جلوتر از هر موضوع و مسئله ای حرکت کنند و در این میان رسانه ها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان می توانند آنان را یاری کنند و این مهم منوط به تعامل و همکاری است.

🔹نماینده عالی دولت در شهرستان شوط آگاهی را رمز پیشرفت  ورشد و توسعه دانست و تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در سطح ادارات شاهد هستیم عدم رضایت در تقویت حوزه روابط عمومی ها است.

🔸وی ادامه داد: در شرایط کنونی که دشمن در تلاش است تا زمینه تضعیف، نگرانی و تشویش اذهان عمومی در سطح جامعه ایجاد کند، روابط عمومی ها می توانند با هنر، تخصص و توانایی خود اخبار را آنگونه که شایسته است، اطلاع رسانی کنند.

🔹عبدالهی اصل  گفت: روابط عمومی ها باید با اطلاع رسانی درست و صحیح مردم را آگاه کنند و موجب ایجاد تشویش و شایعه در سطح جامعه نشوند؛ در کنار وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارند، مصلحت و منافع جامعه خود را نیز درنظر بگیرند.

🔹فرماندار شهرستان شوط همچنین به تعامل بیشتر روابط عمومی ها و خبرنگاران تاکید کرد و گفت: هدف ما پیشرفت، ایجاد امنیت و رفاه یک جامعه است و تمامی دستگاه ها به دنبال ارائه خدمات مطلوب و در خور شهروندان هستند که لازم است تنها به مشکلات اشاره نشود و اقدامات و تلاش ها نیز انعکاس یابد.