جلسه نشست تخصصی بانوان شهرستان شوط

جلسه نشست تخصصی بانوان شهرستان شوط
جلسه نشست تخصصی بانوان شهرستان شوط با حضور فرماندار و بانوان و روسای ادارات شهرستان #با محوریت -بررسی طرح های مرتبط با اشتغال و کارآفرینی زنان و فعالین اقتصادی-برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات خانگی بانوان در راستای حمایت از زنان کارآفرین در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه نشست تخصصی بانوان شهرستان با حضور فرماندار،بانوان و روسای ادارات در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط اظهار داشت:در هیچ جای دنیا توسعه پایدار اتفاق نمی افتد مگر اینکه از ظرفیت ها و فاکتور نیروی انسانی آن جامعه استفاده شود و برای این منظور می توان روی اشتغال زنان طرح هایی را ارائه داد تا بررسی های لازم انجام گیرد و در نهایت منجر به حمایت از زنان کار آفرین شد.

وی گفت: انتخاب، آموزش و ساماندهی زنان تسهیلگر توسعه روستایی، آموزش و ترویج کارآفرینی زنان روستایی و تقویت نقش زنان باید در دست اقدام گیرد.

حسن عبدالهی اصل گفت : یکی از مهم‌ترین معیارها جهت سنجش درجه‌ی توسعه‌یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا می باشند. نقش زنان در توسعه، مستقیماً با هدف توسعه‌ی اجتماعی و اقتصادی بستگی داشته و از این‌رو در تحول همه جوامع انسانی، عاملی بنیادی محسوب می‌گردد.

فرماندار شهرستان شوط تصریح کرد: فعالیت زنان در عرصه‌ی کارآفرینی در جوامع مدرن، تحولات زیادی در کلیه‌ی فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و غیره به وجود آورده و به عنوان مهم‌ترین ابزار کارآفرینی مدرن مورد توجه قرارگرفته است.

وی افزود:در شهرستان ما ظرفیت های فراوانی برای تولید و اشتغال وجود دارد که برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از همه آنها به نحو مطلوب استفاده کرد به عنوان مثال مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی نه تنها باعث شناخت ظرفیت ها و توانایی های آنان می شود، بلکه در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه هم نقش کلیدی دارند.

عبدالهی اصل،اظهار داشت: زنان شهرستان شوط در حوزه های مختلف صنایع دستی و تولیدات سنتی و  صنعتی استعدادها و ظرفیت های زیادی دارند و باید به شکل مطلوبی برای نهادینه کردن استفاده از این ظرفیت ها و استعدادها در جامعه اقدام کرد.

فرماندار شوط ، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بانوان را گام ارزشمندی برای معرفی ظرفیت های بانوان شهرستان دانست و گفت: اگر بتوان با همکاری دستگاه های مربوط شرایط را برای ایجاد مکانی دائمی به عنوان بازارچه فراهم کرد به طور قطع شاهد آثار و نتایج پربار آن در حوزه کارآفرینی خواهیم بود.