نشست مشورتی دهیاران شهرستان شوط

نشست مشورتی دهیاران شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ جلسه نشست مشورتی دهیاران شهرستان شوط با حضور فرماندار، بخشداران و دهیاران بخش مرکزی و بخش قره قویون با محوریت هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستاییان بمناسبت روز روستا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه نشست مشورتی دهیاران بااشاره به اینکه دهیاران درخط مقدم خدمت به روستائیان قرارگرفته اند خاطر نشان کرد: دهیاران بعنوان نمایندگان دولت درشناسائی کم وکاستی های منطقه بایدبابه کارگیری ظرفیت ها وپتانسیل ها باتلاش های مستمردرجهت آبادانی ورفع مشکلات مردم باتدبیروتعامل وهمکاری امیدرادردل آن ها به ارمغان آورد وباید بدانیم که ارتباط،همکاری دهیارباشورا ومخصوصامردم عزیزدرپیشبرد برنامه های کلان دولت محترم میتواند راه گشای بسیاری ازمشکلات باشند.

حسن عبدالهی اصل از دهیاران خواست در کنار اجرای طرح های عمرانی ، در راستای ایجاد درآمد پایدار و اشتغالزایی در روستاها نیز برنامه ریزی لازم را داشته باشند تا با صرفه جویی در منابع به توسعه گردشگری و جذب توریسم و شناسایی ظرفیت و پتانسیل روستاها در این مناطق کمک نمایند.

وی با اشاره به زیرسازی و آسفالت‌ریزی معابر شهرستان شوط  گفت: این حجم آسفالت‌ریزی نزدیک به  ۲۰۰ هزار مترمربع بوده در شهرستان و استان بی‌سابقه بوده است.

عبدالهی اصل خاطر نشان کرد: در زمینه اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان شوط از رتبه ۱۶  به رتبه دوم استان رسیدیم و سعی خواهیم کرد با همت بخشداران و دهیاران و اهالی روستاها در اجرای طرح هادی رتبه اول استان را کسب نماییم ، البته این توسعه و زیرساختها باید در خدمت اشتغال و معیشت مردم قرار گیرد.

فرماندار شهرستان شوط به برگزاری نمایشگاه و جشنواره محصولات روستایی اشاره کرد و گفت: بسیاری از توانمندی ها و پتاسیل هایی که در روستاها وجود دارد از طریق این نمایشگاه ها می توانند دیده شوند.

وی به نقش دهیاران در معرفی محصولات روستایی و  اشتغال پایدار روستایی تاکید کردو گفت: آنجایی که روستاییان به نحوی تولید کننده و منبع تولید محصولات اصلی کشور هستند اما در اکثر مواقع فرصت ارائه و عرضه محصولات ندارند از این رو برگزاری نمایشگاه هایی از این دست می تواند با وجود فرصت کم اما پتانسیل ها و توانمندی های روستاییان را به نمایش درآورد و دهیاران با ایجاد چنین نمایشگاههایی می توانند زمینه اشتغال روستاییان را فراهم نمایند.