برگزاری جلسه هم اندیشی و توجیهی پروژه مهر با حضور مدیران مدارس شهرستان شوط

برگزاری جلسه هم اندیشی و توجیهی پروژه مهر با حضور مدیران مدارس شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه توجیهی پروژه مهر(بازگشایی مدارس) با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و تعدادی از ادارات و مدیران مدارس در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط :
فرماندار شهرستان شوط در این جلسه ضمن تبریک آغار سالتحصیلی جدید و آرزوی موفقیت برای دانش آموزان عزیز گفت :رسالت آموزش و پرورش، توان بخشیدن به فرد فرد انسان ها در جهت توسعه ی کامل استعدادهای خود و نیز شناخت توانمندی های خلاق خود است و این هدف از سایر اهداف متعالی تر می باشد.

حسن عبدالهی اصل گفت:با کلیه دستگاههای خدمات رسان انتظامی و شهرداریها هماهنگی های لازم انجام شده تا دانش آموزان بتوانند با آرامش خاطر به تحصیل بپردازند.

وی افزود: ایثار و فداکاری مدیران و معلمان در شهرستان شوط قابل تقدیر است، زیرا که نمونه بارز این فداکاری در آزمون سراسری سال ۹۸ با قبولی دانش آموزان در رشته های برتر کنکور مشاهده شد و باید از زحمات آنان به نحو احسن تجلیل شود.

فرماندار شهرستان شوط با اشاره ساماندهی سرویس مدارس گفت: اهمیت امنیت جان دانش اموزان و نظم عمومی وسایل حمل نقل دانش اموزی در این طرح  سرلوحه کارما قرار گرفته که باید با همکاری پلیس و آموزش و پرورش به خوبی نظارت و در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانونی شود.

عبدالهی اصل با بیان اینکه هرگونه مسایل و مشکلات آموزش و پرورش از دغدغه های دولت تدبیر و امید بوده است ، گفت:رسیدگی به مشکلات مدارس، دانش‌آموزان و معلمان این مناطق در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش  و ما مسئولان خواهد بود و این مهم را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

وی مشارکت خیرین این شهرستان را در زمینه مدرسه سازی  ارزشمند دانست و افزود: بسیاری از زمین های مدارس و ساخت ۸ باب مدرسه توسط خیرین شهرستانی اهدا و اجرا شده است.

عبدالهی اصل با بیان اینکه در حال حاضر ۸ باب مدرسه با ۵۰ کلاس درس در شهرستان شوط در حال احداث هستند، گفت :این ۵۰ کلاس درس شامل ۳ مدرسه ۶ کلاسه در شهرهای مرگنلر و یولاگلدی ،۴ مدرسه ۶ کلاسه در روستاهای قره ایاق، خضرلو، مخور و تازه کند ویک مدرسه  شبانه روزی دخترانه شهرشوط در حال احداث هستند.

وی با بیان این مطلب که مدیران و معلمان به مقوله اشتغال توجه داشته باشند، افزود: مدیران بحث اشتغال را جدی بگیرند و برای کاهش نرخ بیکاری در جامعه برنامه‌ریزی نمایند زیرا که  ایجاد اشتغال برای هر نفر در بهبود شاخص های جامعه اثر گذار است.

فرماندار شوط در جمع مدیران مدارس به مساله انتخابات مجلس در سالجاری پرداخت و  گفت : تلاش می شود تا با همکاری تمامی شما مدیران و معلمان در امر انتخابات و با تکیه بر قانون یک انتخابات باشکوه و مردمی در عین امنیت و اقتدار در شهرستان برگزار شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوط در ادامه تقارن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: با توجه به تقارن بازگشایی مدارس با هفتهح دفاع مقدس ضمن گرامیداشت این ایام افزود : انشاءالله فضای معنوی مناسبی را در بازگشایی مدارس فراهم کنیم و زنگ ایثار و مقاومت در مدارسخ شهرستان نواخته خواهد شد.

احمد زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوط نیز در این جلسه گفت: امسال ۱۲ هزار ۵۰۰ دانش آموز در ۱۱۸ مدرسه ازاول مهرماه ، سال تحصیلی خودرا با ۷۳۰ معلم شروع خواهند کرد.

وی افزود : مسائل مربوط به آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی توسط  مدیران مدارس ،جدی پیگیری  شده ، انشاالله سال تحصیلی ۹۸-۹۹ با آمادگی هر چه بهتر آغاز و دانش آموزان ، مدیران و معلمان مدارس بدون هیچگونه دغدغه ای در شرایطی مطلوب و مناسب به تحصیل و فراگیری علم و دانش می پردازند.