◾️برگزاری جلسه شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

◾️برگزاری جلسه شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ ششمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا با حضور فرماندار و امام جمعه و اعضای ستاد درمحل فرمانداری برگزار شد.

◾️فرماندار شهرستان شوط:

برنامه های ماه محرم طبق دستور ستاد مقابله با کرونا در سطح شهر و روستاهای شهرستان شوط برگزار می شود.

فرماندار و رئیس ستاد کرونای شهرستان شوط ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی مجموعه بهداشت و درمان شهرستان در زمینه کنترل و مراقبت بیماری کرونا در شهرستان گفت: در بحث کنترل کرونا در شهرستان مردم و اصناف بسیار اثر گذار هستند که با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به کنترل بیماری کمک می کنند.

وی گفت : بیماری کرونا مشکلات بزرگی را برای اقشار مختلف جامعه به وجود آورده است و این وظیفه همگی است که با همدلی و همیاری با این بیماری مقابله نماییم لذا برای مقابله نیازمند ایجاد محدودیت هایی هستیم و تصمیماتی که در این خصوص گرفته می شود در راستای تصمیمات اتخاذ شده ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور می باشد.

عبدالهی اصل با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، درباره آیین‌های سوگواری در این ایام اظهار داشت: با عنایت به اقتضائات جامعه دینی ایران، امکان و نحوه برگزاری مراسم‌های عزاداری، به شکل منطقی از سوی  ستاد ملی مقابله با کرونا طراحی شده است و از این مرحله به بعد آنچه مهم است، مسئولیت‌پذیری برگزارکنندگان و متولیان مراسم‌ها و مراعات خود مردم است.

فرماندار شوط افزود: عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را با رعایت تمامی پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل‌های اجرایی به منظور حفظ سلامت مردم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد و  بیان کرد: پروتکل‌های ویژه مراسم ماه محرم براساس مصوبات ستاد ملی کرونا به اطلاع هیات‌ها، روحانیون، مداحان و سایر نقش آفرینان خواهد رسید.

عبدالهی اصل در ادامه اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم را ضروری عنوان کرد و افزود: کشور در شرایط سخت و آزمون دشواری قرار دارد و رمز موفقیت و شکست بیماری کرونا در این شرایط اطلاع رسانی مناسب و علمی به مردم از طریق فضای مجازی است.
.