برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان شوط/ بررسی عملکرد ادارات در حوزه مسائل اجتماعی بر اساس طرح تقسیم کار ملی و منطقه ای وتاکیدبر تلاش در حوزه برندسازی شهرستان شوط

برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان شوط/ بررسی عملکرد ادارات در حوزه مسائل اجتماعی بر اساس طرح تقسیم کار ملی و منطقه ای وتاکیدبر تلاش در حوزه برندسازی شهرستان شوط
جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان شوط/ بررسی عملکرد ادارات بر اساس طرح تقسیم کار ملی در حوزه برندسازی شهرستان شوط برگزار شد

برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان شوط/ بررسی عملکرد ادارات بر اساس طرح تقسیم کار ملی در حوزه برندسازی شهرستان شوط

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان شوط به ریاست عبدالهی اصل  فرماندار  شوط برگزار شد.
فرماندار تصریح کرد:از مهمترین وظایف هر یک از اعضاءکار گروه تخصصی ،فرهنگی و اجتماعی ،برنامه ریزی تصمیم گیری ،برگزاری نشست های هم اندیشی با نخبگان شهرستان می باشد.
وی خاطرنشان کرد : اجرایی کردن برنامه های متنوع فرهنگی و پیگیری مصوبات کارگروه شهرستانی می تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح سرمایه های اجتماعی ،داشته باشد.
عبدالهی اصل ادارات شهرستان را موظف به برگزاری نشستهای هم اندیشی با  نخبگان علمی و فرهنگی شهرستان کرد و گفت: فقط میتوان با استفاده از توان علمی این نخبگان در جهت شناسایی ظرفیت و توسعه شهرستان گامی موثر برداشت.
وی تصریح نمود: اعضای کارگروه ایده و افکار و پیشنهادات خود در قالب موضوع کارگروه در جلسات مطرح نمایند.
وی خاطر نشان کرد: مسایل اجتماعی شهرستان باید در این جلسات ساماندهی شود و اگر نسبت به این مسائل کم اهمیت باشیم  و به آسانی از آن عبور کنیم  تبدیل به مشکلات جبران ناپذیر خواهد شد.
فرماندار شوط تاکید کرد:با وجود پتانسیل‌های بسیار در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، دامداری و...... در شهرستان شوط ، جای خالی برندسازی کاملا مشهود بوده و این مهم به عنوان یک نیاز حیاتی برای شهرستان  محسوب میشود.
عبدالهی اصل عنوان کرد :بر خلاف باور عمومی که برندسازی یک اقدام هزینه‌بر تصور می‌شود، اما مبالغی که برای این منظور صرف می‎شود هزینه نبوده بلکه سرمایه‌گذاری است، چرا که برند به خودی خود یکی از دارایی‌های نامشهود هر شرکت، سازمان، موسسه، استان و حتی کشور است که قابلیت رشد و افزایش ارزش دارد.

حجت الااسلام جباری افزود: در این جلسات باید آسیب شناسی نکات مثبت و منفی و بسیاری از کاستی هایی که در شهرستان شوط در مسائل مختلف است با رویکرد جدید و استفاده از ظرفیت های مردم این شهرستان در بحث های اجتماعی- فرهنگی- اقتصادی و گردشگری در دستور کار قرار بگیرد.
امام جمعه شوط  گفت: با توجه به نشست های  برگزار شده با انجمن های فرهنگی و هنری ، سند راهبردی توسعه  فرهنگی شهرستان شوط تدوین ودر این سند چشم انداز لازم برای رسیدن به اهداف پیش بینی خواهد شد.
امام جمعه شوط در خصوص برندسازی شهرستان گفت :با وجود اهمیت و ضرورت برندسازی اما در شهرستان اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته و در سطح اجرا نه، بلکه در سطح آموزش هستیم که یاد بگیریم برند چیست و چگونه باید مفهوم‌سازی و مدیریت شود.