برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:سی و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط: موظف و مکلف به اجرای مصوبات ستاد کرونای کشور و استان هستیم/ اصناف و بازاریان باید خود، همراه و پیشگام اقدامات در روزهای پیش‌رو باشند/ مردم با توجه به وضعیت فعلی تا اطلاع ثانوی از مسافرت های غیرضروری پرهیز کنند/ بخشداران با همکاری دهیاران در راستای تشکیل هیاتی مرکب از روحانی محل،پایگاه های بسیج ،دهیار،شورای اسلامی و ریش سفیدان  اقدام نمایند/ با توجه به مصوبه ستاد استانی کرونا رنگ بندی هر شهرستان باتوجه به میزان بستری مشخص می شود/ با توجه به رنگ های آبی- زرد – نارنجی – قرمز  وضعیت شهرستان روزهای چهارشنبه هرهفته اعلام می شود/  اعمال محدودیت های کرونایی از اول هفته روز شنبه آغاز می شود.

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:سی و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه ضمن تسلیت ارتحال حضرت زینب کبری(س) و ضمن تقدیر و تشکر از  کادر درمانی در طول یک سال، گفت: کادر درمانی در این مدت کار بسیار مهمی انجام دادند و همه مردم همواره قدردان خدمتگزاران خود در عرصه سلامت بوده و خواهد بود.

عبدالهی اصل افزود: با توجه به وضعیت‌های زرد، نارنجی و قرمز که برای هر استان و شهرستان تعریف شده است ستاد کرونا استان آذربایجان غربی مصوباتی را با توجه به وضعیت شهرستان‌ها در دستور کار قرار داده که همه موظف و مکلف به اجرای این مصوبات هستیم.

وی با تمجید از همراهی اصناف و بازاریان در پیک اول و دوم و سوم  بیماری در شهرستان خواستار همکاری دوباره اصناف شد و افزود: وضعیت شهرستان به نحوی است که اصناف و بازاریان باید خود ،همراه و پیشگام اقدامات در روزهای پیش‌رو باشند.

فرماندار شوط با اشاره به اوضاع و شرایط خطرناک کرونا یاد آور شد: از کلیه مردم عزیز تقاضا داریم با توجه به وضعیت فعلی تا اطلاع ثانوی از مسافرت های غیرضروری  پرهیز کنند تا علاوه بر حفظ سلامت جان مردم از شیوع بیماری و قطع زنجیره انسانی جلوگیری شود.

عبدالهی اصل ادامه داد و گفت : ساماندهی ستاد خدمات سفر شهرستان شوط  و  فعالیت این ستاد در زیرمجموعه ستاد پیشگیری و مبارزه با این بیماری و برای جلوگیری از ورود مسافران به شهرستان در ایام نوروز سمت و سو می یابد.

وی تاکید کرد: بخشداران با همکاری دهیاران در راستای تشکیل هیاتی مرکب از روحانی محل،پایگاه های بسیج دهیار و شورای اسلامی و ریش سفیدان  اقدام نموده و دراین خصوص از برگزاری هرگونه مراسمات و تجمعات در سطح روستاها جلوگیری نمایند.

فرماندار شوط در راستای صدور مجوز تردد خاطر نشان کرد: افرادی که برای دریافت برگه تردد به فرمانداری مراجعه می کنند لازم است از ارگانهای مربوطه معرفی نامه اخذ نموده تا براساس این معرفی نامه  برگه تردد با امضای شخص فرماندار صادر شود.

عبدالهی اصل یادآور شد :با توجه به فرا رسیدن انتخابات و آغاز ثبت نام شورای اسلامی شهرها از 20 اسفند ماه 99  اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از تجمعات در مقابل پست بانک ها و کافی نت توسط ستاد کرونا اندیشیده خواهد شد.

وی همچنین براعمال محدودیت ها براساس رنگ بندی انجام می شود گفت: با توجه به مصوبه ستاد استانی کرونا رنگ بندی هر شهرستان باتوجه به میزان بستری مشخص می شود و هرچه قدر میزان بستری کم و زیاد شود وضعیت شهرستان تغییر پیدا میکند.

 فرماندار شوط خاطر نشان کرد: با توجه به رنگ های آبی- زرد – نارنجی – قرمز  وضعیت شهرستان روزهای چهارشنبه هرهفته اعلام می شود ولی اعمال محدودیت های کرونایی از اول هفته یعنی روز شنبه آغاز می شود.

وی ضمن هشدار به شهروندان نسبت به افزایش شیوع کرونا  بالاخص کرونای انگلیسی اظهار داشت: شهروندان پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک،فاصله گذاری اجتماعی، جلوگیری از تجمعات  را رعایت کنند و در این شرایط عادی انگاری کرونا بسیار خطرناک است.