جلسه کارگروه امنیت و انتظامات در مدیریت بحران شهرستان شوط

جلسه کارگروه امنیت و انتظامات در مدیریت بحران شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط؛ اولین جلسه کارگروه امنیت و انتظامات مدیریت بحران با محوریت حفظ منابع طبیعی با حضور فرماندار برگزار شد.

اولین کارگروه امنیت و انتظامات مدیریت بحران شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط  با اشاره به برگزاری جلسه کارگروه امنیت و انتظامات مدیریت بحران در شهرستان افزود: فعال‎سازی این کارگروه تخصصی اولین قدم برای برنامه‎ریزی موضوع امنیت و تبیین و تعریف جایگاه آن در حوادث غیر مترقبه است.

حسن عبدالهی اصل با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در برقراری امنیت در زمان حوادث طبیعی متذکر شد: نقش مردم و همکاری آنها با نیروهای برقرار کننده امنیت بسیار حائز اهمیت است و هرگاه در زمان بحران، مردم با نیروهای امنیتی و انتظامی همراهی و همکاری کرده‎اند شاهد حداقل بی‎نظمی و نابسامانی در مناطق حادثه دیده بودیم.

وی در ادامه بر اهمیت فرهنگ سازی برای حفظ منابع طبیعی توسط مردم تاکید نمود و افزود: آموزش های لازم در روستاها برای مردم می تواند تا حدود زیادی آتش سوزی در مراتع را تا رسیدن نهادهای مرتبط مهار نماید لذا ضروری است این آموزش ها با همکاری بخشداریها و دهیاران در روستاها انجام پذیرد.

 فرماندار شهرستان شوط به نقش سازمان های مردم نهاد در مدیریت بحران شهرستان اشاره کرد وبیان داشت: سازمان های مردم نهاد اگر به خوبی ساماندهی و هدفمند شوند نقش سازنده‌ای در مدیریت بحران دارند.

عبدالهی اصل به نقش دهیاران در مدیریت بحران روستاها اشاره کرد و گفت: دهیاران می توانند با اطلاع رسانی مناسب در راستای پیشگیری و مدیریت بحران در روستاها نقش موثری داشته باشند و درخصوص ترویج روستائیان به استفاده از بیمه منازل مسکونی روستاهایی نیز باید تلاش مضاعفی داشته باشند.

در ادامه جلسه اعضای کارگروه نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه امنیت و انتظامات مدیریت بحران شهرستان ارائه نموده و مصوباتی نیز اتخاذ شد.