باحضور فرماندار شهرستان شوط پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان برگزار شد.

باحضور فرماندار شهرستان شوط پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در شهرستان برگزار شد.
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان باحضور فرماندار شهرستان شوط و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

💢به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط ، فرماندار شوط در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و زحماتی اعضای این جلسه در راستای برنامه ریزی، هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح شهرستان، اظهار داشت: قاچاق کالا، عوامل مختلفی  دارد که مبارزه با آن، نیازمند عزم ملی و توجه دقیق به شاخص ‌های آن است.
💢عبدالهی اصل افزود:قاچاق کالا و ارز یکی از پدیده های بسیار تاثیرگذار در اقتصاد داخلی ،تولید و رونق کسب وکار در کشور بوده  اثرات منفی جبران ناپذیری دارد.
💢وی با اشاره به زیان های قاچاق کالا و ارز افزود: از مهمترین آسیب های ناشی از قاچاق کالا و ارز علاوه بر خسارت های مالی ،جانی لطمه به تولید کالا های داخلی است.
💢 رییس شورای هاهنگی مبارزه باقاچاق کالا و ارز شهرستان شوط افزود: مبارزه با قاچاق دام زنده و چوب بسیار مهم بوده که حتی  حمل آنها در کشور قاچاق محسوب شده و جلوگیری از این اقدام نیازمند مدیریت و نظارت بیشتر دستگاه‌های متولی و مرتبط است.
💢فرماندار یکی از راه های موفقیت در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز را هماهنگی بین دستگاه های عضو دانست و خاطرنشان کرد: تسریع در بررسی پرونده ها و ایجاد گشت های منظم و هدفدار، همچنین بررسی به موقع گزارش ها از مسائل مهم در حوزه قاچاق کالا و ارز می باشد.
💢وی نقش آموزش، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی  را در امر مبارزه ببا قاچاق کالا و ارز شهرستان بسیار مهم و موثر خواند و افزود :  دانشگاهها ، آموزش و پرورش ، شهرداریها ، بخشداریها و... باید آموزش را در همه ابعاد سرلوحه کارها قرار داده زیرا که این امر نقش بسیار مهم و موثری در جهت اگاهی بخشی جامعه ایفاء می کند.
💢فرماندار شوط ادامه داد: انبارهایی که در شهرستان اقدام به ثبت ننموده اند هر چه سریعیتر به ثبت انبار در سامانه شرکت و انبارهای صنعت و معدن و تجارت اقدام نمایند در غیر اینصورت برخورد جدی صورت میگیرد.
💢وی همچنین اداره صنعت و معدن و تجارت را مکلف کرد:افرادی که در فروش کالا و اجناسی که تاریخ انقضای انها تمام شده و یا دو یا سه روز به تاریخ اتمام انها مونده و با برچسب های جعلی روز اجناس گرانفروشی میکنند برخورد قانونی صورت گیرد.
💢در ادامه اعضای شورای به ارائه گزارش در حوزه مربوطه خود نموده و مصوباتی نیز در این زمینه اتخاذشد.