معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

احداث و بازسازی مناطق زلزله زده خوی با سرعت ادامه دارد

احداث و بازسازی مناطق زلزله زده خوی با سرعت ادامه دارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: از تمامی ظرفیت های ملی و استانی برای بازسازی و خدمات رسانی به مناطق زلزله شهرستان خوی استفاده می شود.

یاسر رهبردین امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به زمین لرزه اخیر شهرستان خوی و خسارت های وارده به منطقه، افزود: امدادرسانی به زلزله زدگان از همان ساعات اولیه و با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی آغاز شد.

وی همچنین به تاکید رئیس جمهور، وزرا و مقامات ارشد دولت جهت خدمات رسانی شایسته به مناطق زلزله زده اشاره کرده و ادامه داد: با پیگیری های مستمر استاندار آذربایجان غربی، مصوبه هیات دولت جهت اختصاص اعتبارات مورد نیز برای بازسازی و خدمات رسانی به زلزله زدگان شهرستان خوی اخذ شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی به اهتمام دستگاههای اجرایی برای خدمات رسانی و تامین نیازهای زلزله زدگان نیز تاکید کرده و افزود: از تمامی ظرفیت های ملی و استانی برای بازسازی و خدمات رسانی به مناطق زلزله شهرستان خوی استفاده می شود.

رهبردین همچنین به ارائه خدمات رایگانی چون سیمان، ماسه، میلگرد و ... برای بازسازی مناطق زلزله زده اشاره کرده و ادامه داد: آواربرداری واحدهای تخریب شده خاتمه یافته و هم اکنون با سرعت احداث و بازسازی واحدها ادامه دارد.

وی در پایان از جذب 1100 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی سال گذشته خبر داده و افزود: با پیگیری استاندار آذربایجان غربی و همکاری دستگاههای اجرایی استان، جذب موفقیت آمیز رقم مذکور معادل 99.6 درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در سال 1400 می باشد.