برگزاری نشست هم‌اندیشی فرماندار شوط با سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان شوط

برگزاری نشست هم‌اندیشی فرماندار شوط با سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه هم اندیشی فرماندار باحضور ادارات متولی و اعضای سازمان های مردم نهاد شهرستان شوط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط نقش سازمان‎های مردم‎نهاد را در تحقق توسعه و مداخلات اجتماعی قابل توجه و توانمندسازی آنها را ضروری دانست و گفت:  اگرچه سمن‎ها می توانند بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل کنند اما به‎نظر میرسد عدم بسترسازی مناسب در این زمینه ، عدم آگاهی دقیق مردم از فعالیت‎های این تشکل‎ها اثربخشی فعالیت‎های آن‎ها را کم رنگ کرده است.

وی در ادامه بهری گیری از نظرات نخبگان در توسعه شهرستان را امری ضروری دانست و افزود: همه گروه ها و صاحب نظران فکر و اندیشه در راستای رشد و توسعه شهرستان پیشنهادات، انتقادات و نظرات خود را که هدف برگزاری این نشست ها نیز می باشند،  ارائه نمایند.

وی اظهار داشت : این نهادها از بطن جامعه بوده و بعنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان قلمداد میگردند و میتوانند با تعامل و همکاری با  ادارات و دستگاهای ذیربط در  جهت شناسایی و پیگیری آسیبها و معضلات اجتماعی  نقش مهمی را ایفا نمایند لذا  در همین راستا میطلبد با خرد جمعی و تدوین طرح ها و برنامه های  مرتبط و انجام  اقدامات  و تمهیدات لازم شور و نشاط و امید در جامعه ایجاد کرده و با عملکرد خود اثرات مثبتی را به جا بگذارند.

عبدالهی اصل با تصریح این مطلب که پیشرفت وتوسعه نیازمند وحدت ، همدلی و همفکری همه گروهها و جریانها در حوزه های مختلف است گفت : حضور و مشارکت هرچه بیشتر تشکل های مردم نهاد در تصمیم گیریها و بهره گیری مطلوب از ظرفیت این نهادها میتواند کمک شایانی در راستای  توسعه شهرستان و رفع مسائل و مشکلات موجود داشته باشد .

در این نشست مدیران سازمان‎های مردم‎نهاد و موسسات خیریه شهرستان شوط با بیان گزارشی از فعالیتهای خود اظهار داشتند:  سازمان‎های مردم نهاد و موسسات خیریه مردمی  به‎ صورت داوطلب و مستقل در خدمت مردم هستند و ظرفیت مطلوبی برای فعالیتهای اجتماعی در کنار نهادهای دولتی  می باشند که با هدف جذب مشارکت های مردمی ، ایجاد انگیزه جهت انجام امور خیر و خداپسندانه ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پیشرفت وتوسعه جامعه فعالیت می نمایند.