برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛بیستمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار و رییس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط:باتبریک فرا رسیدن آغاز هفته و وحدت ، از مدافعان سلامت و مشارکت و همراهی مردم با ستادپیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان شوط تقدیر و تشکر کرد.

با افرادی که در رابطه با ابتلای ویروس کرونا سهل انگار و بی توجه هستند و جان خود و دیگر شهروندان را به خطر می اندازند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد.

طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا برخی محدودیت ها و تعطیلی ها تا زمان مقرر ادامه خواهد داشت لذا از مسئولین خواست نهایت تلاش خود را بکار بگیرند تا شاهد کنترل آمار مبتلایان به این بیماری درشهرستان باشیم.

تیم های نظارتی با افراد خاطی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد جدی و قانونی را داشته باشند و اصناف و فروشگاه هایی که نیز نسبت به اجرای پروتکل ها بی اهمیت می باشند را پلمپ نمایند.

کلیه ورودی ها و مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان شوط از روزجمعه جهت تردد وانتی های با پلاک غیر بومی به هفته بازار یولاگلدی ممنوع بوده و با متخلفین مطابق قانون، توقیف و اعمال جریمه برخورد خواهد شد.

نیروی انتظامی، پلیس راه ، شبکه بهداشت،هلال احمر، شهرداریها و دهیاران در راستای هماهنگی با ستاد مقابله کرونا از برگزاری هفته بازار یولاگلدی و میدان دواب اقدام نمایند.

 مراسمات عزاداری خصوصاً تشییع جنازه ها یکی از مشکلات این شهرستان در موضوع افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان است و کلیه مسئولین و کارکنان باید به عنوان الگو  از شرکت در تجمعات خودداری کنند.

دهیاران بعنوان حافظ سلامت عمومی مردم روستاها از برگزاری هرگونه مراسم عزا و عروسی در روستاها خودداری نموده و تذکر و توصیه های لازم را با هماهنگی روحانی روستا و بهورزان خانه بهداشت بدهند.

در جهت جلوگیری از ازدحام  و تجمات در مقابل فروشگاه ها در زمان توزیع سهمیه های گوشت،شکر ،برنج ،کود و نهاده های دامی نظارت و پروتکل های بهداشتی توسط نهادهای مرتبط رعایت شود.

خانه های بهداشت در راستای آموزش و توجیه اهالی روستا در برگزاری مراسمات بصورت آماده باش با همکاری دهیاران اقدام نمایند.

با افرادی که اقدام به کرایه دادن صندلی ها؛باند،بلند گو و ارکستر و چاپ آگهی عروسی و ترحیم جهت برگزاری مراسمات می نمایند اموال آنها توقیف و مطابق قانون برخورد و مغازه هایشان پلمپ خواهد شد.

هرگونه تردد به آرامستان جهت زیات قبور و برگزاری مراسمات ممنوع بوده و ورودی های آرمستان توسط شهرداریها و نیروی انتظامی کنترل می شود.