👈با حضور فرماندار ،مدیرکار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو، اعضای کمیسیون

برگزاری جلسه کمیسیون کارگری شهرستان شوط

برگزاری جلسه کمیسیون کارگری شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه کمیسیون کارگری با حضور فرماندار و اعضای کمیسیون در محل فرمانداری برگزار شد.

◾️فرماندار شهرستان شوط ؛

شهرداران پرداخت حقوق و مزایای کارگران را جزء اولویت های کاری خود قرار دهند.

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه کمیسیون کارگری با حضور فرماندار و اعضای کمیسیون در محل فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان شوط گفت: امنیت شغلی مطالبه به حق جامعه کارگری است و کارفرمایان باید تلاش کنند با ایجاد امنیت شغلی و فراهم نمودن آرامش روانی، محیط های کارگری مناسب و مساعدی  را برای کارگران این قشر زحمت کش جامعه فراهم نمایند.

عبدالهی اصل گفت: حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارگری از اولویت های دولت است و دولت با دنبال حمایت حداکثری از کارگر و کارفرماست.

وی اظهار داشت: همه ما در برابر صیانت از جامعه کارگری وظایفی داریم از این رو همکاری و هماهنگی دستگاه های مرتبط می تواند مسیر را برای حل و فصل مشکلات جامعه کارگری هموار سازد.

 عبدالهی اصل تصریح کرد: وقتی می‌توانیم در اجرای این سیاست‌ها موفق باشیم که ارزش کارگری و کارگر در جامعه بیشتر شده و با تکیه بر تولید داخل بتوانیم با خلاقیت و ابتکار نیازهای داخل را رفع کنیم.

فرماندار شوط با اشاره به توزیع بسته های حمایتی در بین قشر محروم و کارگری افزود؛در راستای حمایت از اقشار محروم و آسیب دیده در ایام کرونا این بسته ها بین اقشار ضعیف و کم در آمد توزیع شدند.

عبدالهی اصل ادامه داد و گفت:شهرداران پرداخت حقوق و مزایای کارگران را جزء اولویت های کاری خود قرار دهند و موجبات نارضایتی آنها نگردد و نسبت به وضعیت معیشتی توجه بیشتری نمایند.

فرماندار شهرستان شوط تاکید کرد؛باتوجه  به وضعیت معیشت گارگران، شهرداران و شرکت های پیمانکاری با تهیه بسته معیشتی  و حمایتی و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس اقداماتی در این زمینه انجام دهند.

وی همچنین عنوان کرد:ادارات کار و تعاون ،صمت،جهاد کشاورزی ،دامپزشکی و مالکین واحدهای تولیدی در راستای رفع موانع تولید به مشکلات آنان رسیدگی نمایند.

دکتر آذرپناه مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای پیاده سازی برنامه عملیاتی حوزه کار و اشتغال و مرکز نوآوری و فناوری منطقه آزاد ماکو جهت ایجاد اشتغال و کمک به راه اندازی کسب و کارهای نوپای جوانان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی و برنامه ریزی برای جذب متخصصین کسب و کار، با همکاری مشترک مدیریت کار و خدمات اشتغال و مدیریت مرکز نوآوری و فناوری اولین استارت آپ حوزه اشتغال در منطقه آزاد ماکو استقرار می یابد .

وی همچنین خاطر نشان کرد : تعداد 754 نفر از شهروندان که بیمه نداشتند و برا اثربیماری کرونا بیکار شده بودند توسط سازمان منطقه آزاد ماکو با اعطای  وام های بلاعوض حمایت شدند.

آذرپناه افزود: در راستای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و حمایت از کسب و کار های آسیب دیده از کرونا تعداد 510 نفر متقاضی دریافت تسهیلات بانکی بودند  که مبلغ 11 میلیارد تومان تصویب شده بود که از این مبلغ  بیش از 3 میلیارد ریال آن  به متقاضیان پرداخت شده است.

در ادامه  اعضای حاضر در جلسه نسبت به ارائه گزارش عملکرد حوزه مربوط به خود پرداختند.