جلسه ستاد اجرایی خط مشی حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان شوط

جلسه ستاد اجرایی خط مشی حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان شوط
جلسه ستاد اجرایی خط مشی حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان شوط با حضور فرماندار ،امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه ستاد اجرایی خط مشی حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان شوط با حضور فرماندار،امام جمعه و اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه بابیان اینکه امام راحل جهان اسلام را بیدار کرد ، افزود: امام خمینی (ره) از کم نظیرترین شخصیت های تاریخ بشریت است  که با اندیشه های بلند الهی و تلاش های صادقانة خویش مسیر تاریخ را دگرگون کرد و سر منشاء تحولات عظیمی‌در ایران وجهان گردید.

حسن عبدالهی اصل اظهارکرد. گفتمان امام خمینی( ره) و اهداف متعالی انقلاب اسلامی در استقرار اخلاق، پررنگ و باارزش است و میطلبد نخبگان، گروه های مرجع فکری، ادارات، بازاریان و دانشجویان در راستای گسترش این مهم بیش از پیش تلاش کرده  و درجهت معرفی تفکرات و اندیشه های امام خمینی که اسلام را زنده کرد تلاش مضاعف داشته باشند.

وی بابیان اینکه امام خمینی (ره) از آغاز نهضت انقلاب اسلامی درسال 42 ادامه دهنده راه اولیاء و انبیاء بود ادامه داد: اندیشه های امام راحل عامل پیشبرد اهداف و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده و هر قدر افکار عمومی و اعتقادات مردم را نسبت به امام ، انقلاب و اسلام افزایش دهیم می توانیم هر سال بهتر از گذشته در شأن این شخصیت بزرگ ، مراسم باشکوه برگزار کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری نیز در این جلسه  گفت: امام خمینی(ره) سه شعار محوری را مطرح کردند، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی. اکنون وقتی نگاه می کنیم، می بینیم که هیچ کشوری در دنیا حتی کشورهای بزرگ مانند ایران مستقل نیست، همه کشورها یک نوع وابستگی و گرفتاری هایی دارند، ولی جمهوری اسلامی ایران آزاد است. در زمینه استقلال نیز ما مستقل ترین کشور دنیا یا جزو مستقل ترین کشورهای دنیا هستیم، هیچ حکومت دیگری روی ما اثر ندارد.

امام جمعه شوط خاطرنشان کرد: مردم نیز در برهه پیش از انقلاب توانستند با تیزهوشی راه صحیح را تشخیص دهند و با رجوع به اسوه دینی زمانشان امام خمینی (ره) راه نهضت عاشورایی را پی گرفته و انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند.
 
وی  با اشاره به اینکه امام راحل با بهره مندی از ذکاوت سیاسی و دینی توانست محور جریانی شود که استبداد را به زیر بکشد،تصریح کرد: هدف اصلی امام(ره) از انقلاب اسلامی و ایجاد حکومت اسلامی در درجه اول بازگرداندن کرامت انسانی به انسان بود و  مردمی بودن انقلاب اسلامی ویژگی مهمی است که در کمتر انقلابی با این کیفیت و سطح مشاهده شده است.