برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط به ریاست معاون فرماندار و باحضوراعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار به وضعیت شهرستان که از نظر رنگ بندی به حالت زرد برگشته ،گفت: هر چند که رعایت پروتکل ها در بین مردم بهتر شده است ولی هنوز با وضعیت ایده آل برای کنترل و مدیریت پاندمی فاصله زیادی دارد.

زمانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرفیض رمضان از همکاری مردم و مساجد بالاخص زحمات مدافعان سلامت که بیش از یک سال است که با بیماری منحوس کرونا در حال مبارزه هستند تشکر و قدردانی نمود و گفت: مردم و مساجد در این ماه مبارک با رعایت پروتکل های بهداشتی ،مسئولان را همکاری  نموده اند که جای بسی تشکر است.

وی در خصوص منع تردد در روزهای ۲۱ الی ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰افزود: این منع تردد شامل همه شهرهای قرمز، نارنجی و حتی زرد می شود. جریمه آن در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار است و کلا تردد ممنوع است و هیچگونه مجوز ی نیز صادر نخواهد شد اگر موردی دیده شود حتما این جریمه ها اعمال خواهد شد.

معاون فرماندار شوط  ادامه داد و گفت: براساس مصوبه ستاد کرونا ، نماز عید سعید فطر درتمامی شهرهای قرمز ،نارنجی،زرد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در فضای باز و فضای مسقف در صبح روز این عید خجسته برگزار خواهد شد.

زمانی تاکید کرد :از مردم درخواست داریم که دید و بازدیدها را به زمانی دیگر و پس از عبور از شرایط کرونایی موکول کنند.

وی تصریح کرد: نباید دچار ساده انگاری شویم، رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مجامع عمومی، رفت و آمدها و ادارات و ... باید با دقت انجام گیرد و رسانه ملی نیز باید در تذکرات بیشتر عمل کند

معاون فرماندار در پایان اظهار داشت: امیدوارم با توکل به خدا و همکاری های مردم شریف شهرستان و رعایت اصول بهداشتی، به زودی شاهد صفر شدن  آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان و بازگشت این شهر به حالت عادی و جاری باشیم.