جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط

جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط
جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط با محوریت ساماندهی جاده بزرگراه ماکو از گیت ورودی منطقه آزاد ماکوتا بازرگان در حوزه شهرستان شوط(طرح آرام سازی و ایمن سازی در مسیر روستاهای خلج ، سه راهی شوط، یولاگلدی،قره ایاق ،شهرک صنعتی شوط) با حضور فرماندار، فرمانده پلیس راه استان،دبیر شورای ترافیک استان و کارشناسان راهداری و حمل و نقل جاده استان، مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد ماکو و اعضای شورای ترافیک شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: فرماندار شهرستان شوط در جلسه شورای ترافیک گفت: کاهش حوادث جاده ای و سلامت و امنیت مسافران در محورهای مواصلاتی شهرستان شوط مرهون هوشیاری و تلاش های شبانه روزی و بی منت نیروهای انتظامی، امدادی و خدماتی از جمله پرسنل خدوم پلیس راه است.

حسن عبدالهی اصل با اشاره به اینکه در حوره راه آرام و آرام توسعه به معنای واقعی میرسیم،افزود: درشهرستان شوط در حوزه راه اقدامات خوبی در جهت اجرای عملیات بهسازی و آسفالت ریزی درمحور جاده های ارتباطی و محورهای روستایی انجام شده است.

وی افزود: اجرای عملیات آسفالت راههای ارتباطی روستاهای صوفی،بیانچولی _شریف آباد،پالان توکن _طوره و سلیمان کندی_ آرپالیق و در حوزه آسفالت معابر عمومی داخل روستاهای صوفی، کش آرخی،بیانچولی عجم،احمدآباد،طوره،سنق نمونه طرح های عمرانی در حال اجرا در شهرستان شوط هستند.

عبدالهی اصل با اشاره به اقدامات دستگاه‌های ذی ربط برای ایمن سازی جاده‌های این منطقه افزود: با توجه به وسعت بسیار زیاد شهرستان و همچنین با عنایت به اینکه بیشترین محور پرترافیک در محدوده شهرستان قرار دارد، امکانات و تجهیزات محدود اداره راهداری این شهرستان پاسخگوی ایمن سازی تمام نقاط حادثه خیز این جاده نیست.

وی افزود؛ به همین جهت سازمان منطقه آزاد ماکو  در طرح مطالعاتی خود درخصوص (طرح آرام سازی و ایمن سازی در مسیر روستاهای خلج ، سه راهی شوط، یولاگلدی،قره ایاق ،شهرک صنعتی شوط)بازنگری کرده تا از وقوع حوادث ناخوشایند ممانعت شود.

فرماندار شهرستان شوط تصریح کرد: دستگاه های مربوطه نقشه های مطالعاتی را در اختیار معاونت عمرانی استانداری و مدیران کل استان ذیربط قرار داده تا تصمیمات لازمه اتخاذ شده تا هرچه سریعترعملیات ساماندهی و ایمن سازی محور های یاد شده در حوزه شهرستان شوط اجرایی شود.

فرمانده پلیس راه استان آذربایجان غربی در جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط گفت: حوادث جاده ای و تصادفات آن یک امر غیر قابل انکار و ناگوار است اما می توان با رعایت بیشتر قوانین و مقررات جاده ای و احتیاط بیشتر رانندگان آمار تلفات ناشی از این گونه حوادث را بسیار کاهش داد.

سرهنگ حسین زاده اظهار داشت: مسیر جاده شهرستان شوط به دلیل ترانزیتی بودن این محور و تردد وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین و درکنار آن تردد وسائل نقلیه کشاورزان موجب افزایش آمار تصادفات شده است لذا تعجیل در ساماندهی و طرح ایمن سازی و تعریض   این محور لازم و ضروری است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، با تعریض جاده ها و افزایش ایمنی راههای مواصلاتی در حوزه شهرستان شوط شاهد کاهش آمار تصادفات جاده ای در این شهرستان باشیم.
.