به ریاست فرماندار شهرستان شوط برگزار شد؛

نشست هم اندیشی با شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهرهای شوط- مرگنلر و یولاگلدی و شورای شهرستان

نشست هم اندیشی با شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهرهای شوط- مرگنلر و یولاگلدی  و شورای شهرستان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: با حضور عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط نشست مشترک با شورای اسلامی و شهرداران شوط-مرگنلر و یولاگلدی و شورای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد

فرماندار شهرستان شوط  نشست هم اندیشی با رئیس و اعضای شوراهای اسلامی شهر و ، بر سرعت در اتمام پروژه های عمران شهری تاکید کرد.

وی از شوراها خواست تا در بهبود مدیریت شهری با حضور و ارتباط تنگاتنگ با شهرداری و شورا و مردم همچون پل ارتباطی قوی بین شهرداری و شورا و مردم عمل کنند .

عبدالهی اصل به لزوم پیشرفت و توسعه شهرستان در ابعاد مختلف اشاره نمودند و بیان داشتند که شهر های شوط مرگنلر و یولاگلدی  و بخش های شهرستان دارای ظرفیتهای زیادی است که از آنها می توان در جهت توسعه شهر ، بخش و شهرستان بهره برداری نمود.

فرماندار شوط با بیان اهمیت جایگاه مشاوره و اهمیت نقش مطلوب شوراها در پیگیری مطالبات مردم و تحقق برنامه های توسعه ای دولت، اظهار داشت: نهادینه نمودن خرد و تصمیم گیری جمعی جهت تسریع در رفع مشکلات از مهم ترین دستاوردهای انجام امور با شور و مشورت است.

عبدالهی اصل اعلام کرد: در طول ایام فجر طرح های خوبی در شهرستان اجرا شد که تعدادی از آنها افتتاح و کلنگ زنی شدند.

فرماندار شهرستان شهرستان شوط به احداث سد شوط اشاره کرد و گفت: سد شوط از آرزوهای چندین ساله مردم شوط بود که با پیگیری های استاندار و نماینده مردم در مجلس شوراهای اسلامی و مساعدتهای مدیر عامل منطقه آزاد ماکو با حضور کارشناسان و مشاورین کشوری جانمایی شد.

وی به اتمام تعدادی از طرح های عمرانی در شهرستان پرداخت و گفت: پروژه آبگرم معدنی شوط پارک بانوان سالن چند منظوره ورزشی بانوان در حال تکمیل بوده که در سال 98 افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

عبدالهی اصل گفت: پل ورمزیار و احداث پل عظیم کندی و ادامه عملیات ساخت فاز سوم جاده شوط تا سه راهی با پیمانکار عقد قرارداد شده و در سال98 اجرایی خواهد شد.

نماینده عالی دولت به پرداخت حقوق کارگران توسط شهرداران اشاره کرد و گفت: درروزهای پایان سال قرار داریم و کارگران از قشرهای ضیعیف جامعه بوده و بسیار آسیب پذیر می باشند و لذا شهرداران بایستی در جهت پرداخت حقوق کارگران سریع عمل کنند.

فرماندار شوط تاکید کرد : شهرداران و شوراها منتخب مردم بوده و با حضور پررنگ خود در میان مردم در چنین وضیعیت اقتصادی کشور روحیه  و شور و نشاط را در بین جامعه ایجاد کنند.

وی هدف اصلی شورای شهر را رضایتمندی مردم عنوان کرد و بر تقویت ارتباط و تعامل برای توسعه شهرستان تأکید کرد و گفت: تسهیل برای حضور سرمایه گذار و بخش خصوصی در این راستا بسیار مهم می باشد چرا که حضور بخش خصوصی عامل اعتمادسازی بوده و همگن بودن و وحدت میان اعضای شورا بسیار در این حوزه تأثیرگذار است.

فرماندار شوط با تاکید بر لزوم آگاهی مردم از هزینه های شهری گفت: شهردار باید محل های هزینه بودجه سال 1397 را تا پایان اردیبهشت امسال به صورت شفاف و دقیق به اطلاع مردم برساند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اصول بودجه نویسی، بودجه واقعی است که عملی و قابل دفاع باشد، افزود: در بودجه سال ۹۷ شهرداریها، صرفه جویی در دستور کار قرار گرفته و جلوگیری از هزینه های مازاد از اساس این بودجه است.

فرماندار شوط  تاکید کرد ؛ سعی خواهد شد شهرداران در سال آینده  با نگاه اشتغالزایی به بودجه توجه داشته باشند و یقین دارم در سال آینده شهروندان واقعی بودن بودجه را در قالب آشتغالزایی را لمس خواهند کرد.