جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان شوط

جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان شوط
جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان شوط با محوریت تسهیل ازدواج جوانان به ریاست فرماندار شوط برگزار شد

فرماندار شهرستان شوط؛
استفاده از ظرفیت های مردمی، بخش های خصوصی و نهادهای غیردولتی و NGo در تسهیل امر ازدواج جوانان بسیار مهم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط: جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شوط با محوریت تسهیل ازدواج جوانان باریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد و خیرین و نهاد های غیر دولتی در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ازدواج افزود: به مناسبت فرارسیدن اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه‌های متنوعی در شهرستان از سوی ستاد پیش بینی و اجرا می‌شود.

حسن عبدالهی اصل  افزود: باید تمام برنامه‌ریزی‌ها بر این باشد که ازدواج آگاهانه، به هنگام و پایدار را در بین نسل جوان و خانواده‌ها ترویج و فرهنگ سازی کنیم.

وی هدف این ستاد را تسهیل ازدواج جوانان  در شهرستان دانست و گفت استفاده از ظرفیت های مردمی، بخش های خصوصی و نهادهای غیردولتی و NGo در تسهیل امر ازدواج جوانان بسیار مهم و ضروری است.

فرماندار شهرستان شوط مهمترین هزینه زندگی جوانان که بخشی از آن به مسئله تامین مسکن آنان برمیگردد عنوان کرد:  که دولت محترم تدبیر و امید تعداد ۴۵۰ هزار واحد مسکن برای کارمندان در روز ازدواج واگذار خواهد کرد و مابقی آن در اختیار اقشار دیگر مردم گذاشته میشود.

وی افزود؛ ما می توانیم جهت رفاه حال جوانان که در شرف ازدواج بوده با استفاده از تسهیلات بانکی که برای ساخت مسکن اعطا میشود اقدامات لازم را معمول کرده تابا این اقدامات خیرخواهانه جوانان شهرستان که بخش اعظم مشکلات آنان موضوع مسکن بوده بتوانند صاحب خانه شوند.

فرماندار شهرستان شوط کمک خیرین و صاحبان تالارها برای حل مشکل ازدواج و مسکن جوانان ضروری است ، گفت: باید افرادی که توان و انگیزه کار خیر دارند ضمن شناسایی و سازماندهی از ظرفیت آنان در جهت حل مشکل ازدواج و مسکن جوانان تحت پوشش نهادهای حمایتی و دیگر اقشار محروم جامعه بعنوان یک امر مهم استفاده کرد.