جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل فرماندار برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه ستاد مقابله با  کرونا:

روند واکسیناسیون در شهرستان با سرعت خوبی در حال اجراست

در شهرستان شوط بیش از از ۷۲/۳ درصد گروه سنی ۱۸ ساله و بالاتر نوبت اول واکسن را دریافت کرده و ۳۹/۲ درصد نوبت دوم واکسن  و همچنین گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال ۶۹/۷درصد  نوبت اول و  ۳/. درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کرده اند.

اصحاب رسانه،شبکه های مجازی، صاحبان عرصه اهل قلم در جهت تشویق مردم نسبت به تزریق واکسن اطلاع رسانی نموده و ستاد کرونا  را در این امر مهم همکاری نمایند.

انجام واکسیناسیون دانش آموزان در شهرستان شروع شده وبا پیشرفت خوبی در حال اجراست و از اول آبان ماه و نیمه دوم ماه کلیه مدارس بالای ۳۰۰ نفر در شهرستان بطور کامل آغاز خواهد شد.

متاسفانه روند ابتلا ، بستری و فوتی در شهرستان رو به رشد بوده که بسیار نگران کننده میباشد.

اگر نرخ رشد بیماری در شهرستان کنترل نشود شهرستان وارد پیک ششم شده که این موج بسیار سنگین و خطرناک تر است.

تمام همشهریان عزیر پروتکل های بهداشتی،پرهیز از تجمعات در مراسمات عزا و عروسی رعایت کرده و تنها به تزریق واکسن اکتفا نکنند.

طی بررسی های صورت گرفته تعدادی از افراد که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده بودند برای تزریق دوز دوم این واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده اند، توصیه میشوداگر زمان تزریق دوز دوم واکسن بگذرد، دوز اول چندان تاثیر نخواهد داشت و باید تزریق هر دو دوز واکسن صورت گیرد.

شبکه بهداشت و درمان شوط نسبت به راه  اندازی سامانه امید ،کنترل هوشمند در شهرستان اقدام نموده و در این زمینه جهت آگاه سازی مردم اطلاع رسانی کامل  صورت گیرد.

تقدیر و تشکر از دادگستری شهرستان شوط که ارائه خدمات به ارباب رجوع را منوط به ترزیق واکسن نموده است که این ابتکار در شهرستان بسیار مهم بوده و  تمام ادارات شهرستان هم در این زمینه اقدامات لازم را معمول نمایند.

تمام ظرفیت ها ،امکانات شهرستان در راستای مقابله با کرونا و همچنین انجام واکسیناسیون در اختیار شبکه بهداشت بوده و هرگونه کم و کاستی داشته باشند از طریق دستگاه های اجرایی تهیه خواهد شد.