◾️برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کروناشهرستان شوط

◾️برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کروناشهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

◾️فرماندار شهرستان شوط:

 آمار ابتلا به کرونا نسبت به ماه  گذشته روند کاهشی را طی میکند/سالن های ورزشی آماده برای برگزاری کنکور سراسری هستند/از نقش پررنگ اصحاب رسانه و شبکه های فضای مجازی قدردانی کرد/بر ضدعفونی مراکز پرتراکم و عمومی شهرها تاکید کرد/چاپخانه ها از چاپ هرگونه آگهی ترحیم و فضای مجازی از اطلاع رسانی زمان و مکان تشیع و ترحیم خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه از کادر درمانی، پزشکی و پرستاری شهرستان شوط که با فداکاری شبانه روزی و مسئولیت پذیری هر چه تمام به درمان بیماران در بیمارستان ها می پردازند تقدیر و تشکر کرد.

عبدالهی اصل با بیان این مطلب که در شهرستان شوط آمار ابتلا به کرونا نسبت به ماه  گذشته روند کاهشی را طی میکند خاطرنشان کرد: این نشان دهنده آن است که مردم و کسبه شهرستان همکاری خوبی داشته اند.

وی در این جلسه با تاکید بر اینکه محدودیت های اعمال شده می بایست با جدیت هر چه تمام، پیگیری و اجرایی شوند و با افرادیکه در رابطه با ابتلای ویروس کرونا سهل انگار و بی توجه هستند و جان خود و دیگر شهروندان را به خطر می اندازند برخورد قانونی و جدی صورت بگیرد.

عبدالهی اصل در راستای برگزاری کنکورسراسری امسال در شهرستان شوط افزود: طبق مصوبه ستاد کشوری و استانی مبارزه با کرونا کلیه  سالن ها ورزشی و اماکن عمومی با رعایت پروتکل بهداشتی در اختیار دانشگاه جهت برگزاری آزمون گذاشته خواهد شد.

وی آموزش و اطلاع رسانی مناسب و صحیح را یکی از راه‌های مهم برای کاهش شیوع بیماری کرونا در جامعه دانست و از نقش پررنگ اصحاب رسانه و شبکه های فضای مجازی در آگاهی دادن به مردم و تهیه پخش برنامه های مرتبط با موضوع کرونا قدردانی کرد و گفت:مهمترین مسئله مشارکت و همراهی مردم است و موثرترین مسئله در مشارکت و همراهی مردم نیز رسانه ها هستند که امیدواریم نقش خود را به خوبی مانند گذشته انجام دهند.

فرماندار شوط بر ضدعفونی مراکز پرتراکم و عمومی شهرهای تاکید کرد و گفت: ضروری است کلیه شهرداران شهرستان شوط در انجام و تداوم عملیات ضدعفونی مراکز دارای تراکم جمعیت از پیش تعیین شده به ویژه اجرای اصول قواعد بهداشتی و پیشگیرانه در حوزه حمل و نقل عمومی اعم از تاکسیرانی  و اتوبوسرانی و پایانه های مسافربری و ترمینالها  و فضاهای عمومی درون شهری ترتیبی اتخاذ نمایند.

 عبدالهی اصل در ادامه با اشاره به وضعیت سالمندان در جامعه و اماکن پرتردد اظهار داشت: با توجه به پایین بودن سیستم ایمنی بدن، بدلیل سن بالای سالمندان، این افراد ریسک بالایی در ابتلا به این بیماری دارند،به همین خاطر نهادهای متولی ملزم به رعایت پروتکل‌‍های بهداشتی از جمله ضد عفونی شبانه‌روزی مراکز اعم از محیط ساختمان، وسایل و فضاهای مورد استفاده سالمندان و وسایل شخصی سالمند هستند.

وی یادآورشد: چاپخانه ها از چاپ هرگونه آگهی ترحیم و فضای مجازی از اطلاع رسانی زمان و مکان تشیع و ترحیم برای حفظ سلامت مردم خودداری کنند. و این تصمیم به منظور جلوگیری از ازدحام شهروندان و پرهیز از تجمع های غیرضروری گرفته شده است.

فرماندار شوط با اشاره به هماهنگی دستگاه های متولی در راستای نظارت بازرسی بر بازار  گفت: هرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک در مراکز عمومی و سرپوشیده می تواند به افزایش ابتلا به بیماری کرونا منجر شود که در این خصوص بایستی همگان همکاری لازم را انجام دهند.