برگزاری جلسه انتخاب معتمدین هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان شوط

برگزاری جلسه انتخاب معتمدین هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه انتخاب معتمدین هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان شوط با حضور فرماندار برگزار شد.

جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل هیئت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان شوط با حضور فرماندار، اعضای هیات نظارت شورای نگهبان و بازرسان و اعضای شورای اداری هیات اجرایی و معتمدین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه قانونمداری در برگزاری انتخابات را محور کار همه دست اندرکاران این امر مهم دانست و با تاکید بر حفظ بی طرفی عوامل اجرایی، ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت حداکثری مردم عزیز شهرستان در انتخابات را وظیفه همه عوامل اجرایی و نظارتی دانست.

وی افزود : صیانت از حقوق کاندیداها و هم چنین آراء مردم یکی دیگر از وظایفی است که اعضای هیات اجرایی باید خود را ملزم به آن بدانند و برای تحقق آن تلاش کنند.

فرماندار شهرستان شوط گفت : تشویق مردم برای حضور پرشور و مشارکت حداکثری در انتخابات نیز از دیگر مواردی است که اعضای هیات اجرایی و نظارت باید با تعامل بستر را برای تحقق این موضوع نیز فراهم کنند .

وی افزود: در روند انتخاب این معتمدان به قشرها و اقوام مختلف نسبت به جمعیت شهرستان شوط در این حوزه انتخابیه توجه لازم صورت گرفت.

فرماندار شوط تصریح کرد: اعضای هیات اجرایی تا پایان انتخابات وظیفه بررسی صلاحیت داوطلبان، صحت برگزاری انتخابات، تعیین شعب اخذ رای، تعیین اعضای شعب اخذ رای و صدور اعتبارنامه نماینده منتخب را برعهده دارند.

وی یادآور شد: زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات قانونمند و پرشور در شهرستان شوط فراهم شده است.

 عبدالهی اصل تاکید کرد: در راستای  اجرای ماده ۳۲ قانون انتخابات و از بین ۳۰نفر معتمد محلی ۸ عضو اصلی و ۵ عضو علی‌البدل این شهرستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخاب شدند.