جلسه کمیسیون نظارت براصناف شهرستان شوط

جلسه کمیسیون نظارت براصناف  شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه کمیسیون نظارت براصناف با حضور معاون فرماندار شهرستان شوط، مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو و اعضای کمیسیون برگزار شد.

در جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان شوط مطرح شد:

معاون فرماندار شهرستان شوط در این جلسه  در خصوص عرضه کالا و خدمات ارائه شده  توسط صنوف مختلف اشاره کرد و گفت : اصناف و کسبه باید درخصوص تامین مایحتاح ضروری به همشهریان کوتاهی نکنند و بازرسان و متولیان امر بر نظارت ها تشدید نمایند.

وی اظهار داشت:در حوزه کاری این کمیسیون می طلبد که همه عزیزان با حساسیت ویژه ای مباحث مطروحه و مصوبات جلسات و اجرای دقیق قوانین را دنبال نمایند تا شاهد جامعه ای قانونمند و سالم باشیم.

زمانی افزود: بحث آموزش روسای اتحادیه  ها و اطلاع رسانی بیشتر پیرامون مسائل و قوانین نظام صنفی از اهم مواردی است که لازم است به آن توجه ویژه شود.

معاون فرماندار شوط در ادامه به بیان مسائل و موضوعات پیرامون امور اصناف و بازار پرداخت و بر همکاری و همراهی  سایر دستگاه‌ها با اداره صمت در امر بازرسی و نظارت و پایش بازار تاکید کرد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه اپیدمی کرونا هنوز تمام نشده از کسبه و اصناف درخواست می شود که با بازرسان بهداشت و درمان همکاری لازم را معمول داشته باشند.

در ادامه در خصوص تعیین نرخ حق کمیسیون مشاورین املاک  و مسکن-جلوگیری از تداخل صنفی توسط واحدهای صنفی-اخطاریه به واحدهای صنفی متخلف توسط اتاق اصناف-بررسی پروانه های فعالیت اصناف و ثبت و صدور آنها-بررسی مراحل ثبت نام اتحادیه قنادان و نانوایان و غیره بحث و تبادل و نظر شد و تصمیمات لارم اتخاذ شد.