جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شوط

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شوط
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری شوط برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط؛ ضرورت تهیه بانک اطلاعات شهرستان و بخش های مختلف این شهرستان به صورت جداگانه و به تفکیک / بانک اطلاعات از نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی بایستی تهیه شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان  و اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری شوط برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط ضمن تشکر از اقدامات دستگاهها و سازمانهای عضو ستاد هماهنگی مدیریت بحران گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند .

عبدالهی اصل ضمن تاکید بر آمادگی کلیه دستگاههای اجراِیی وخدماتی در جهت پیشگیری از حو.ادث و بحران های احتمالی، کلیه ادارات ملزم به اعلام نیازمندیهای خود قبل از وقوع حوادث نمایند.

وی با تاکید بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات شهرستان و بخش های مختلف این شهرستان به صورت جداگانه و به تفکیک اضافه کرد: بانک اطلاعات از نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی بایستی تهیه شود.

عبدالهی اصل بیان کرد: برای تسریع در ارائه خدمات به ویژه باز گشایی راه ها در فصل بارش برف از سوی راهداری در راه های روستایی  دهیاران در زمینه تهیه نمک با راهداری تعمل داشته و در اسرع وقت خدمات را ارائه دهند.

وی افزود: لایروبی رودخانه ها بویژه رودخانه های پرخطر، هدایت و جمع آوری آبهای سطحی در شهرها باید در دستور کار مسئولین قرار بگیرد تا در صورت وقوع سیلاب و آبگرفتگی های احتمالی بتوان با کمترین خسارت بر آن فائق آمد.

فرماندار شوط همچنین  نسبت به رفع هرگونه قطعی احتمالی برق ، رفع قطعی تلفن ، تدابیر لازم در خصوص آب گرفتگی معابر ،امداد رسانی توسط فوریت های پزشکی ،هلال احمر و کلیه نیروهای امدادی در صورت بروز حادثه احتمالی تاکید کرد و گفت:  ما باید با یکدیگر تعامل وهمکاری داشته باشیم تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در کم ترین زمان ممکن بحران را مدیریت نماییم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با توجه به مدیریت حوادث بزرگ و کنترل بحران در وقایع بروز حادثه را از وظایف ذاتی و اصلی هلال احمر دانست و افزود: این در حالی است که نیرو های امدادی هلال احمر به صورت 24 ساعته و تمام ایام سال در حال امدادرسانی و یاری به آسیب دیدگان حوادث مختلف می باشند.

جعفرزاده در تعامل با فرمانداری گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر باید برای مدیریت بهینه حوادث و سوانح با فرماندار به عنوان رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارتباط مستقیم و موثر داشته باشند.

وی بر آمادگی هرچه بیشتر جمعیت هلال احمر برای بحران‌های احتمالی  و تقویت پایگاه‌های امداد و نجات در شهرستان شوط تأکید شد.

در ادامه جلسه در مورد کمبودها و امکانات مورد نیاز، بارندگی پیش رو، آموزش کارمندان ادارات و دهیاران برای مواقع بحران، استفاده از امکانات و تجهیزات بخش خصوصی برای مواقع بحران، مدیریت امکانات موجود و تقسیم کار در مواقع بحران بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.