فرماندار در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان شوط

ورود گردشگر و مسافربه شهرستان بر وضعیت معیشت و اشتغال جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد

ورود گردشگر و مسافربه شهرستان بر وضعیت معیشت و اشتغال جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد
جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان شوط با حضور فرماندار،معاونت فرهنگی ،اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو ،مدیرگردشگری سازمان منطقه آزاد ماکودو اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط به جذب گردشگر در توسعه شهرستان را مهم ارزیابی کرد و افزود،ورود گردشگر به شهرستان بر وضعیت معیشت و اشتغال مردم تاثیرگذار است.

عبدالهی اصل ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی از مسافران نوروزی اظهار داشت: با برنامه ریزی و فراهم نمودن امکانات مناسب تلاش می شود که به نحو شایسته ای از میهمانان نوروزی استقبال شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شوط در حوزه منطقه آزاد ماکو قرار دارد و مسیر تردد بسیاری از مسافران نورزوی است، خاطر نشان کرد: یک تیزر تبلیغاتی جهت معرفی این شهرستان با همکاری اعضای ستاد آماده شود که در این ایام در اختیار عموم مردم قرار دهیم.

عبدالهی اصل به نقش بازار در جذب مسافر اشاره کرد،گفت:بازار در تمام طول نوروز بایستی به فعال بوده و به مسافرین نورزی خدمات ارایه کنند و در این زمینه آموزش های لازم باید داداه شود.

وی افزود: در سال ۹۷ از نظر حضور مسافران و از نظراسکان نسبت به سال گذشته افزایش 80 درصدی داشتیم و این آمار این پیام را دارد که ما باید برای سال های آینده آماده تر و با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات و همکاری همه دستگاههای اجرایی شهرستان، شرایط را بهتر و باکیفیت بالاتری برای هموطنان آماده کنیم. این امر با همکاری همدلی و تلاش همه دستگاه های اجرایی شهرستان محقق خواهد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو در این جلسه افزود:همه دستگاه‌های اجرایی باید با مشارکت مردم زمینه استقبال از مهمانان نوروزی را فراهم کنند.

حمزه لو عنوان کرد،در جهت استقبال از مسافران نوروزی مبلغ 50 میلیون ریال جهت تجهیز مدارسشهرستان شوط در راستای اسکان مسافران نوروزی تخصیص داده شده است.

وی همچنین اعلام نمود:با فرارسیدن سال جدید و عیدباستانی نوروز ویژه برنامه های از طرف سازمان منطقه آزاد ماکو در سطح ملی از 29 اسفند ماه 97 آغاز و در 14 اسفند با اتمام خواهدرسید.