🔻جلسه نشست مشترک دهیاران شهرستان های شوط و پلدشت

🔻جلسه نشست مشترک دهیاران شهرستان های شوط و پلدشت
جلسه نشست مشترک دهیاران شهرستان های شوط و پلدشت با حضور مهندس شاملو معاونت عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور-فرماندار شهرستان شوط-مهندس شریف پور نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی-مدیر کل بنیاد مسکن -معاون برنامه ریزی شهرستان پلدشت ،معاون فرماندار شوط،بخشداران مرکزی و قره قویون شوط و دهیاران شهرستان های شوط و پلدشت در محل فرمانداری شهرستان شوط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شوط در ابتدای جلسه ضمن تقدیر و تشکر ویژه خود را از بنیاد مسکن بدلیل زدودن چهره محرومیت از روستاهای منطقه اعلام نمود و گفت:خدمات رسانی بهینه به مردم را مهمترین وظیفه دانست و از مسئولین دستگاههای اجرایی بویژه بنیاد مسکن خواست در بخش های شهری و روستایی بالاخص توسعه پایداری روستایی ، جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهر،رضایت مندی مردم و فراهم سازی امکانات بیشتر مساعدت لازم را انجام دهند.

عبدالهی اصل درادامه مقاوم سازی مساکن روستایی وآسفالت معابر اصلی روستاهای شهرستان شوط با تخصیص قیررایگان را خواستارشد و تصریح نمود؛با تخصیص قیررایگان ما بتوانیم بیشتر معابر داخلی روستاهای باقیمانده اصلاح و زیرسازی و آسفالت ریزی نماییم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از روستاها طرح هادی اجرا نشده و یا اینکه اجرای مرحله دوم آن در این روستاها ضروری است، اظهار کرد: در برخی از روستاها فضای ساخت و ساز در محدوده طرح هادی وجود ندارد و باید بنیاد مسکن برای مطالعه و اجرای مراحل بعدی قدم های لازم را بردارد.

عبدالهی اصل  همچنین بر جابجایی تیرهای برق در روستاها که هزینه بر بوده اشاره کرد و گفت: دهیاران روستاها در اجرای طرح هادی با مشکل جابجایی تیرهای برق در روستاها بوده که این عملیات برای آنان هزینه بر بوده لذا درخواست میشود در این مورد معاونت محترم بنیاد مسکن انفلاب اسلامی کشور مساعدت های لازم را معمول نمایند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی در نشست مشورتی دهیاران شهرستانهای شوط و پلدشت گفت، با همت و همکاری دهیاران با بنیاد مسکن و عنایات مهندس شاملو معاونت عمران روستایی بنیاد مسکن کشور به استان آذربایجان غربی و پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بیش از ۶۵ میلیارد تومان از محل قیر یارانه ای جهت اجرای پروژه های مشارکتی  آسفالت معابر روستایی اختصاص یافته است.

 مهندس شاملو - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، در نشست دهیاران شوط و پلدشت افزود، دهیار و دهیاری را زاده و فکر بنیاد مسکن بوده و ودهیاری را به عنوان درختی که نهال آن توسط بنیاد مسکن کاشته و رشد داده شده است دانست.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این نشست با بیان اینکه بنیاد مسکن در کنار دهیاران است و نه تلاش برای تقابل با آنها گفت : دهیاران به لحاظ عدم امنیت شغلی ، حقوق و دستمزد مناسب و بسیاری از موارد مشابه مظلوم ترین قشر مدیران جامعه هستند .

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور آسفالت ریزی ۸۵ میلیون متر مربعی معابردر روستاهای کشور و بیش از ۴ میلیون متر مربعی در استان آذربایجانغربی را نشان از  تلاش و همکاری دهیاران عزیز  با بنیاد مسکن در راستای عمران و آبادانی روستاها  بیان نمود.

در ادامه این نشست بخشداران شهرستان شوط و پلدشت و  نماینده دهیاران شهرستان شوط و پلدشت  و مسائل و مشکلاتی را در خصوص اجرای طرح های عمرانی در روستا توسط بنیاد مسکن را بیان نمودند .