به ریاست فرماندار شهرستان شوط

آخرین شورای اداری شهرستان شوط با حضور شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات و کلیه دهیاران شهرستان شوط برگزار شد. .

آخرین شورای اداری شهرستان شوط با حضور شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات و کلیه دهیاران شهرستان شوط برگزار شد. .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :آخرین شورای اداری شهرستان شوط با حضور شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات و کلیه دهیاران شهرستان شوط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط ضمن تسلیت سالروز شهید باکری و تبریک روز شهردار افزود: نقش شهید باکری و لشکر عاشورا در حماسه قهرمانانه خیبر و تصرف جزایر مجنون و مقاومتی که آنان در دفاع پاتک های توانفرسای دشمن از خود نشان دادند از حماسه های واقعی هشت سال دفاع است.

عبدالهی اصل از استقبال و تشییع پیکر پاک و مطهر باشکوه شهید گمنام برگ زرین دیگری بر افتخارات شهرستان شوط افزود. این حضور بی‌مانند و غیرقابل‌توصیف مردم شهرستان در مراسم استقبال، تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام نشان از  بصیرت مردم و دلدادگی آنان به شهدا، نظام و ولایت است که مسلماً اجر و پاداش آن در نزد خدا و شهدا محفوظ خواهد ماند.

فرماندار شهرستان شوط اظهار داشت: از آنجا که مردم ولی نعمت ما هستند ، می بایست رضایت حال آنها در اولویت قرار گیرد چراکه میزان رضایتمندی مردم از ادارات  نشان دهنده ی عملکرد درست آنها می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط  گفت: مسئولین در راه خدمت به مردم کوتاهی نکنند و در جهت بازگویی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و اقدامات دولت تدبیر و امید در شهرستان  بخوبی عمل نمایند.

فرماندار شوط با تاکید بر رعایت اصل تکریم ارباب رجوع که نیاز امروز جامعه میباشد، توجه به مطالبات مردم و مورد توجه و احترام قرار دادن آنها و امورشان را مسئله حیاتی دانست که لازم است تمام مسئولین به آن اهتمام کافی را داشته باشند.

وی در این جلسه ضمن اعلام آمادگی شهرستان شوط برای استقبال از مهمانان و مسافران نوروزی بر آمادگی کامل مدیران دستگاه های اجرایی در این ایام تاکید کرد

عبدالهی اصل گفت: ارائه برنامه مدون و شفاف، شرط تخصیص اعتبار به ادارات دولتی است و همه مدیران لازم است در این راستا برنامه ریزی کنند.

فرماندار شوط  گفت: اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در شهرستان توسط مدیران دستگاه ها باید دقیق و شفاف انجام تا از به وجود آمدن ابهام جلوگیری شود.

وی افزود: مدیرانی و مسئولان دستگاه ها بایدبا در دست داشتن اطلاعات کافی را برای ارائه به اقشار مختلف جامعه در اختیار خبرنگاران بگذارند.

فرماندار شوط با توجه به اجرای طرح کشیک ادارات در ایام نوروز تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص کشور حفاظت فیزیکی از ساختمان ها ی اداری به خصوص در روزهای تعطیل انجام شود.

عبدالهی اصل با اشاره به روز هلی پایانی سال و ازدحام کاری ادارات افزود: روسای ادارات در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از گرفتن مرخصی  و ماموریت ها خودداری نمایند و درصورت غیبت اختیارات کامل خود را به جانشین و معاونت اعمال نمایند.

در خاتمه فرماندار شهرستان شوط  عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف در شهرستان شوط و افزایش قابل توجه در  اقدامات انجام شده وخدمات رسانی در حوزه های مختلف و مقایسه آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته راتشریح کرد.

شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  شهرستان های ماکو شوط- پلدشت و چادران نیز در جلسه شورای اداری شهرستان شوط ضمن تبریک روز شهردار و تسلیت شهادت شهید باکری که مصادف با 25 اسفند در تقویم جایگزین شده است گفت: مردانی مثل شهید باکری اسوه ایران زمین بوده و با فداکاری و از جان گذشتگی در راه میهن اسلامی جان فشانی نموده است.

وی همچنین از اعضای شورای اداری شهرستان شوط تقدیر و تشکر نمود و گفت: هماهنگی و انسجام شورای اداری و شورای تامین شهرستان شوط جای تقدیر بوده و الگو برای شهرستان دیگر می باشد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  افزود: بزرگترین هدیه  و پاداش برای یک مسلمان ، جز هدیه عاقبت به خیری نبوده که این یک اصل مهم در زندگی نسانها می باشد.

وی عنوان کرد: در کنار  جلسات عمرانی و خدماتی  باید جلسات اجتماعی و فرهنگی نیز در شهرستان در این در اولویت قرارداده شود.

شریف پور اعلام نموده در راستای قانون اصلاح  ایین نامه دهیاران  در حال تصیح بوده وبه زودی اصلاحیه آن ابلاغ خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های ماکو- شوط- پادشت و چالدران در راستای معیشت مردم گفت: همه ما در قبال معیشت، اشتغال، بهداشت، فرهنگ، نشاط اجتماعی و آزادی بیان مردم برای ارائه نقدها و گلایه ها مسئول هستیم.
وی با تاکید بر این که در همه وقت ها وظیفه ماست که به مطالبه و شکایت مردم توجه جدی داشته باشیم، اظهار کرد: بایستی بین مردم حاضر شویم، آنها به راحتی به ما دسترسی داشته باشند و حرف مردم را بشنویم. در ادامه جلسه مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ شد.