با ریاست فرماندار شهرستان شوط

مسائل و مشکلات تعرضات به اراضی ملی در بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان بررسی شد.

مسائل و مشکلات تعرضات به اراضی ملی در بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان بررسی شد.
جلسه بررسی مسائل و مشکلات تعرض به اراضی ملی و حریم و بستر رودخانه با حضور فرماندار و اعضای ستاددر محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با اشاره به نامگذاری امسال‌ در جهت حمایت از جهش تولید ایجاد بسترهای تولید مد نظر هست، گفت: رهبر معظم انقلاب در پی نام‌گذاری سال گذشته به عنوان "رونق تولید"  امسال را به نام "جهش تولید" نام‌گذاری کردند و هم افزایی بیشتر و بهره گیری از ظرفیتهای بخشهای مختلف اعم از دولتی و خصوصی در مسیر رونق اقتصادی و رفع مشکلات تولید را خواستار شد.

وی با بیان اینکه در همین راستا
 فرصتی برای شرایط همه جانبه برای حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان فراهم آورد، اضافه کرد: برای رسیدن جامعه به توسعه متوازن و اهداف اقتصادی باید بستر سرمایه‌گذاری فراهم و ایجاد شود به همین منظور سرمایه‌گذاران را برای کلیه حوزه‌ها باید تشویق و دعوت کرد.

عبدالهی اصل درخصوص ریشه‌کن شدن هرچه سریعتر ویروس کرونا در کشور ابراز امیدواری کرد و یادآور شد: امیدواریم پس از شکست ویروس کرونا با عزم جدی فعالیت خودمان را برای دستیابی به هدف جهش تولید آغاز کنیم

وی  در ادامه با توجه به اینکه حفظ منابع طبیعی و ملی زیربنای اساسی هست، خاطر نشان کرد؛ این شهرستان ظرفیت های ویژه ای در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری دارد که باید این اراضی ملی به نحو مطلوب حفظ و صیانت شوند.

 فرماندار شهرستان شوط در ادامه با اشاره به برخورد با هرگونه تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها اعلام داشت: برابر قانون صیانت از اراضی ملی ، حریم رودخانه ها و همچنین عدم تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز جز وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان بوده و  فرمانداری بشدت پیگیر انجام مقررات دراین خصوص خواهد بود.

عبدالهی اصل در ادامه تاکید کرد: بدین منظور هیاتی با سرپرستی بخشداران و متشکل از روسای جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی ، بنیاد مسکن و منابع آب تشکیل تا با همکاری مردم و دهیاران نسبت به شناسایی هرگونه موارد غیرقانونی اقدام و برخوردهای لازم را بعمل آورند.

نماینده عالی دولت در شهرستان تاکید کرد:کلیه دهیاران و شوراهای اسلامی موظف هستند از با افرادی که به حریم و بستر رودخانه تجاوز کرده با بازرسان ادارات همکاری کرده و گزارش روزانه را به فرمانداری ارائه نمایند.

فرماندار شهرستان شوط با بیان اینکه متاسفانه در برخی نقاط از شهرستان شاهد تجاوز به حریم و بستر رودخانه هستیم افزود : با تمام قوا از طریق مراجع قضایی و انتظامی با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه ها برخورد خواهد شد.

در ادامه جلسه شهرداران و بخشداران و ادارات متولی گزارشی از اقدامات انجام یافته در طول سال ۹۸ و گزارشی از یکماه سال ۹۹ را ارائه نمودند

 فرماندار شهرستان شوط همچنین در خصوص مواردی از جمله ساخت و ساز های غیر مجاز در شهر ها و روستاها،بازرسی ادارات متولی و ارائه گزارش تخلفات توسط دهیاران ، نظارت بر برداشت بی رویه شن و ماسه از رودخانه ها و.... تاکید کردند.

دادستان شهرستان شوط نیز در این جلسه  در خصوص اولویت قرار دادن پرونده های مربوط به تعرض و ساخت و ساز های غیر مجاز توسط معدودی افراد خواستار همکاری مردم و تمام ادارات و قاطعیت و برخورد قانونی لازم در این زمینه ها شد.

نوری همچنین  به موارد قانونی حمایت از منابع ملی و لزوم برخورد سریع با عوامل مختلف تاکید کرد و گفت: باید با جدیت وقوت هرچه بیشتر، ضمن اعمال سیاست های پیشگیرانه، ازابتدای اقدامات خلاف قانون افراد سود جو وفرصت طلب باید برخورد قانونی صورت گیرد.

وی افزود: تمامی دستگاه های متولی و مسئولین ومدیران موارد تجاوز و تصرف اراضی و آسیب های وارده به منابع طبیعی و محیط زیست را پیگیری کنند و دراین زمینه گزارشات لازم را جهت بررسی هرچه سریعتر اطلاع رسانی کنند.

در ادامه جلسه مقررشد این جلسه دو هفته یکبار در محل فرمانداری برگزار شود.