🔻فرماندار شهرستان شوط؛

اگر مردم همکاری نکنند خطر جدی سلامت همه مردم را تهدید میکند/حتما مردم از ماسک استفاده و فاصله گذاری را رعایت و در تجمعات حضور پیدا نکنند

اگر مردم همکاری نکنند خطر جدی سلامت همه مردم را تهدید میکند/حتما مردم از ماسک استفاده و فاصله گذاری را رعایت و در تجمعات حضور پیدا نکنند
👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ حسن عبدالهی اصل فرماندار با توجه به روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان از مردم خواست در خانه هایشان بمانند و پروتکل های بهداشتی را حتما رعایت کنند.

🔻فرماندار شهرستان شوط؛

اگر مردم همکاری نکنند خطر جدی سلامت همه مردم را تهدید میکند/حتما مردم از ماسک استفاده و فاصله گذاری را رعایت و در تجمعات حضور پیدا نکنند

👈به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ حسن عبدالهی اصل  فرماندار  با توجه به روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان از مردم خواست در خانه هایشان بمانند و پروتکل های بهداشتی را حتما رعایت کنند.

🔹عبدالهی اصل خاطر نشان کرد؛ از زمان  شیوع ویروس کرونا طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا در جلسات متعدد بندهای لازم الاجرای این ستاد اطلاع رسانی و به دستگاه ها ابلاغ شده است.

🔹وی افزود: شناسایی به موقع مبتلایان بدون علامت کرونا، در درمان زودتر آن‌ها و در پی آن جلوگیری از آلوده شدن افراد بیشتر، تاثیرگذار است.

🔹 عبدالهی اصل بیان کرد: برای اینکه مردم احساس نکنند وضعیت عادی شده و خطر کرونا رفع شده است و رفت و آمد و حضور در خیابان‌ها را کم کرده ، از نظر روانی وضعیت شهرستان را برای توجه به خطر کرونا تغییر می‌دهیم و از طریق صدا و سیما،شبکه های مجازی، بیلبوردها و تبلیغات شهرداری و اتحادیه‌های اصناف نسبت به قرار دادن پیام‌های هشدار در مراکز کسب و کار در معرض دید مردم، اقدام می‌شود تا خطر ابتلا به کرونا برای مردم مشهود باشد.

🔹وی ادامه داد: مجددا گندزدایی و ضدعفونی هدفمند ر سطح شهرستان در برنامه است تا نقاط دارای آلودگی بیشتر و همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی و جایگاه‌های سوخت، ضدعفونی شوند.

🔹فرماندار شوط گفت: هشت اکیپ نیز متشکل از نمایندگان ادارات ذیربط از جمله  صمت، تعزیرات حکومتی، بهداشت، شهرداری و ناجا تشکیل شده تا بازرسی و کنترل مراکز تجاری و محیط‌های کسب و کار را انجام دهند و مطمئن شوند که این اصناف، پروتکل وزارت بهداشت را رعایت کنند. در صورتی که اصناف به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت عمل نکنند، مجبور به تعطیلی این مراکز می‌شویم.

🔹وی بیان کرد: در کنار این اقدامات، دهیاران نیز  در روستاها فعال شده تا از طریق تذکر لسانی به مردم بگویند فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم برگزاری مراسمات را تا حدالامکان را رعایت کنند. اتاق اصناف و اتحادیه‌ها نیز وظیفه نظارت بر اصناف را دارند و نیروهای اتحادیه و بهداشت در کنار هم بازرسی را انجام می‌دهند.

🔹عبدالهی اصل تاکید کرد: ارباب رجوع نیز هنگام مراجعه به ادارات، ملزم به استفاده از ماسک هستند. این گونه هم سلامت مردم و هم سلامت کارکنان حفظ می‌شود و هم با استفاده از ماسک متوجه می‌شوند که همچنان خطر کرونا جدی است.

🔹وی تصریح کرد: هنوز کرونا به صورت خطرناک و جدی در جامعه وجود دارد و اینکه محدودیت‌های کسب و کار یا محدویت‌های ترافیکی رفع شده است، به معنای پایان یافتن کرونا نیست.

🔹فرماندار شوط افزود: با افزایش نمونه‌برداری‌ها، تعداد افراد شناسایی شده مبتلا به کروناویروس افزایش یافته‌اند بنابراین مشخص شده است که افراد زیادی مبتلا هستند.

🔹وی گفت: اگرچه آمارها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد مبتلایان به کروناویروس بهبود می‌یابند اما این بیماری برای کسانی که بیماری زمینه‌ای و یا سن بالا دارند، بسیار خطرناک است و برای این قشر، تهدید جدی محسوب می‌شود.

🔹فرماندار شوط بیان کرد: انتظار می‌رود مردم همچنان کرونا را جدی بگیرند و در خیابان‌ها حضور پیدا نکنند و در صورت خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.